HomeTesty

Subiektywny test butów wspinaczkowych Konrada Ociepki wraz z dodatkiem

Na portalu wspinanie.pl został opublikowany test butów wspinaczkowych przeprowadzony przez Konrada Ociepkę. Głównym założeniem testu było sprawdzenie jak największej liczby butów przez jedną osobę.

Konrad wspinał się w 5 modelach butów przez wiele miesięcy i co ważne, w różnych miejscach i różnym typie skały oraz dróg. Dzięki temu mógł porównać możliwości i przeznaczenie wybranych modeli. 

Redakcji nie udało się zebrać pozostałych modeli w odpowiednim rozmiarze i w przypadku tych butów zamieszczono dodatek z opiniami pozostałych testerów – Maćka Oczko (Five Ten Hornet), Piotra Turkota (Five Ten Arrowhead) i Doroty Dubickiej (Boreal Krypto oraz Red Chili Spirit VCR). Ciekawe może być porównanie opinii Doroty oraz Konrada w przypadku Krypto oraz Spirita (choć w tym wypadku różni się sposób zapięcia).

Buty testowane przez Konrada Ociepkę:

Dodatkowo przetestowano również dwa modele Five Ten:

Uzupełnieniem dla testu Konrada jest również opinia Doroty, która wspinała się w:

Komentarz do testu Konrada Ociepki:

Każdy z testowanych przeze mnie modeli starałem się sprawdzić w jak największej ilości sytuacji wspinaczkowych. Wspinałem się w nich w polskich skałach, na panelu, a w niektórych lepszych modelach także na wielowyciągówkach w granicie i w wapieniu. Miałem do dyspozycji następujące modele: Rock Pillars Strike LU, Boreal Krypto, Red Chilli Corona VCR, Red Chilli Spirit Speed, Rock Pillars Ozone QC.

Konrad preferuje dobrze dopasowane buty (fot. wspinanie.pl)Konrad preferuje dobrze dopasowane buty (fot. wspinanie.pl)

Starałem się zwracać uwagę tylko na najważniejsze i najbardziej przydatne cechy buta wspinaczkowego, zgodne z jego zastosowaniem. Jeżeli miałem do dyspozycji buta z niższej półki, to nie pisałem, jak sprawdziłyby się w górach, bo nigdy bym ich tam ze sobą nie zabrał. Buty zostały opisane w kolejności od najgorszego do najlepszego. Na końcu każdego opisu dodałem główne zalety i wady poszczególnych modeli oraz sugerowane przeze mnie przeznaczenie [przyp. red. – przedstawienie buta kończy tabelka z informacjami producenta].

Pełen test znajduje się na stronie wspinanie.pl.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0