HomeNowości z rynku

Ciekawostki outdoor: przenośny ekspres do espresso

Dla wielu osób poranne wstawanie przed świtem, po to aby wyruszyć w dalszy trekking, czy zapakować sprzęt do samochodu i dostać się z campu pod skały, może być trudne bez łyka kawy. A jej zaparzenie w warunkach podróży czy biwaku bywa nie lada wyzwaniem. Handpresso, producent ręcznego ekspresu do kawy, zaproponował rozwiązanie tego problemu.

Handpresso Wild E.S.E.Handpresso Wild E.S.E.

Handpresso Wild E.S.E. jest ręczną pompką do parzenia espresso, która przypomina pompkę do roweru. Wystarczy zagotować wrzątek nad palnikiem, podpompować pompkę, aby wytworzyć odpowiednią wartość ciśnienia, którą pokazuje wskaźnik na urządzeniu, zaaplikować saszetkę z kawą i otworzyć zawór. Letnia kawa z termosu przestaje być już koniecznością. Handpresso Wild E.S.E. waży 476 g.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=QbMrfUYDHyI]

Handpresso pomyślało też o podróżujących samochodem. Auto Handpresso pasuje do standardowego samochodowego stojaka na kubek. W przeciwieństwie do zwykłego Handpresso, w wersji samochodowej nie ma potrzeby używać wrzątku i nie trzeba ręcznie pompować, aby wytworzyć ciśnienie potrzebne do zaparzenia kawy.

Auto Handpresso korzystając z zasilania gniazda samochodowej zapalniczki podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury i tworzy odpowiednie ciśnienie by przepompować wodę przez porcję kawy.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=vqhDhv2al38]

Aby zaparzyć filiżankę espresso, wystarczy podłączyć urządzenie do zapalniczki samochodowej 12V, wypełnić urządzenie najzwyklejszą wodą i dodać saszetkę kawy. Potem nacisnąć przycisk i po usłyszeniu 3 sygnałów filiżanka espresso jest gotowa. Dzięki 16 barom wytwarzanego w urządzeniu ciśnienia uzyskujemy doskonałą kawę. Można zaparzyć świeże espresso co 2 minuty, dzięki czemu wszyscy w samochodzie mogą uczestniczyć w kawowym rytuale.

Auto HandpressoAuto Handpresso

Auto Handpresso korzysta ze standardowych saszetek E.S.E. (Easy Serving Espresso), czyli takich, które sprzedawane są w większości supermarketów i sklepów z kawą. Ponad stu producentów kawy produkuje saszetki, które spełniają standardy E.S.E., więc znalezienie ulubionej kawy nie powinno być problemem.

Auto Handpresso kosztuje 149 €, a Handpresso Wild E.S.E. nabyć można w cenie 99 €. Oba urządzenia dostępne są na stronie internetowej firmy handpresso.com.

Źródło: handpresso.com 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 10 lat ago

  Handpresso już w Polsce. Wszytko co dotyczy Handpresso mają lub będą mieli w cafemax.pl .Polecam !

  • comment-avatar
   Anonim 10 lat ago

   Kawa w saszetkach do ekspresu. . http://www.doppio.com.pl/kawasasz.htm

   KAWA Espresso single e.s.e

   Saszetki z których uzyskamy bogate autentyczne, gęste kremowe włoskie espresso. Kawa w saszetce e.s.e została perfekcyjnie zmielone i ubita, po czym sprasowana pomiędzy dwoma kawałkami specjalnego filtra papierowego. Każda saszetka e.s.e jest oddzielnie zapakowana dla zachowania świeżości. Saszetki e.s.e można używać we wszystkich ekspresach, w których używa się wkładów o wymiarach (45 mm 7 g).

   Saszetki e.s.e pakowane są w estetyczny kartonik, który mieści ich 150 szt.