HomeNowości z rynku

Jak ugotować w plenerze wodę i posiłek w tym samym czasie? Rozwiązaniem jest Jompy

Starając się wymyślić rozwiązanie, które pomogłoby walczyć z chorobami wywoływanymi przez zakażoną i brudną wodę w krajach trzeciego świata, Szkot David Osborne natknął się na ideę, która z pewnością spodoba się entuzjastom outdooru. Jompy, to urządzenie które pozwala na gotowanie wody w tym samym czasie kiedy gotujemy posiłek. Zaoszczędzi czas i paliwo, ułatwiając przy tym życie na szlaku. 

Jak działa JompyJak działa Jompy

Jompy zbudowany jest z aluminiowej cewki zwiniętej w formę płaskiej płytki. Cewka tworzy dużą powierzchnię przewodzącą ciepło, przez którą w danej chwili może przepływać, zależnie od rozmiaru, nawet litr wody. Po umieszczeniu nad źródłem ciepła, takim jak np. ogień palnika kuchenki gazowowej, duża powierzchnia cewki wypełnionej wodą jest wystawiona na działanie intensywnego ciepła. W rezultacie, zimna woda zasila spiralę Jompy na jednym końcu, a na drugim niemal natychmiast strzela strumień wrzącej wody.

[video: http://vimeo.com/15564523]

Płaski kształt dysku Jompy umożliwia ustawienie na nim garnków do gotowania posiłków czy kolejnej porcji wrzątku. Ta podwójna konfiguracja pozwala zaoszczędzić czas i paliwo podczas przygotowywania posiłków w plenerze.

Jompy występuje w trzech różnych rozmiarach w zależności od tego, ile wody chcemy gotować. Duży Jompy waży 600 gram i produkuje 1 litr wrzącej wody co 45 sekund. Midi waży 245 gramów i produkuje 1 litra wrzącej wody co 60-80 sekund.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=YkjAIyAtzGM]

Mini stanowi idealne narzędzie do gotowania wrzątku dla jednej osoby. Ważący zaledwie 60 gramów, mini Jompy będzie gotować 0,3 litra gorącej wody co 90 sekund. Jompy można kupić online za £ 50 – £ 60. Jak zapewnia producent, na każde Jompy sprzedane online, jedna afrykańska rodzina otrzyma własny boiler Jompy.

Na marginesie dodajmy, że jak jak wynika z informacji na stronie producenta – Jompy szuka dystrybutorów na całym świecie, w tym także w Polsce.

Źródło: Jompy

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0