HomeRynek outdoor

LATO w roli głównej. Scena XVII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO

Targi LATO w tym roku tradycyjnie przyjmą formę kolorowego kiermaszu, podczas którego w piknikowej atmosferze będzie można zapoznać się z wakacyjnymi i weekendowymi ofertami wyjazdów oraz propozycjami sprzętu turystyczno-rekreacyjnego.

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu, pokaz freestyle z piłką nożną w wykonaniu grupy R-Style, muzyczny występ zespołu Silvayovci – finalistów słowackiej edycji show Mam Talent, pokaz mody folk, spotkania z Kulfonem i Moniką oraz konkursy z nagrodami, to tylko część atrakcji, które pojawią się na scenie targów LATO 2012, która stanie przed wejściem do hali targowej MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie drugiego i trzeciego dnia kiermaszu turystycznego. Targi potrwają od 20-22 kwietnia.

Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym między innymi te, które wydarzą się na targowej scenie. Festyn, który towarzyszy targom LATO to doskonały pomysł na spędzenie kwietniowego weekendu z rodziną lub z przyjaciółmi.

Program dla najmłodszych

Na scenie targów LATO nie zabraknie niespodzianek dla dzieci i młodzieży szkolnej. Komenda Główna Policji wraz z Radiem Bajka przygotowało edukacyjne spotkania z Kulfonem na posterunku, który będzie uczył zasad bezpieczeństwa na drodze. Do zdobywania cennej wiedzy motywować będą konkursy z nagrodami. Akcja jest powiązana z miasteczkiem rowerowym w hali targowej, w którym uczniowie będą mogli zdać egzamin na kartę rowerową i otrzymać kaski ochronne.

Dzieci nie będą się nudzić również dzięki muzycznemu show Kulfona i Moniki oraz pokazom mini magii, przygotowanym przez firmę Klaun Polska. Czas umilać będą również występy podopiecznych rembertowskiego Domu Kultury Wygoda i Domu Kultury Rembertów, w tym wokalistów i zespołów tanecznych.

Raz na ludowo

Targowa scena będzie również obfitowała w atrakcje przygotowane przez Region Partnerski Targów – Mazowsze. Drugiego dnia kiermaszu turystycznego LATO 2012, zostanie oficjalnie otwarty sezon turystyczny na Mazowszu. Na scenę zostanie wniesiona „płonąca niecka rycerska” z duszonym mięsiwem, pierogami czarcimi i innymi specjałami, które będzie mogła degustować widownia. Wszystkiemu będzie towarzyszyła inscenizacja rycerska. Następnie wystąpi zespół cheerlederski Flash z Garwolina.

Trzeciego dnia targów, zwiedzanie turystycznych stoisk umilać będą występy ludowego zespołu Kurpianka z Kadzidła. Tego dnia również odbędzie się losowanie niezwykłych nagród w konkursie wiedzy o szkle, organizowanym przez Centrum Dziedzictwa Szkła w podkarpackim Krośnie.

Kolorowo, tanecznie, sportowo

Organizatorzy targów LATO 2012 zadbali o to, aby repertuar artystyczny na scenie był zróżnicowany i zadowolił różnorodne gusta. 

W programie jest między innymi pokaz nowoczesnych strojów i bielizny inspirowany folkiem. Projekty Folk Design nosi m.in. Stanisław Karpiel Bułecka, Anna Dudek znana z programu X-Factor oraz Iwona Pavloivic’ – jurorka programu „Taniec z Gwiazdami”. Ubrania Folk Design pokazywane są także w serialu „Szpilki na Giewoncie”.

Dla wielbicieli piłki nożnej, w nawiązaniu do zbliżających się mistrzostw EURO 2012, grupa R-Style przygotowała pokaz sztuczek i trików z piłką nożną w stylu dowolnym. Zawodnicy zaprezentują żonglerkę na siedząco, z użyciem głowy, karku, barków, rąk oraz tzw. „taniec z piłką”. R-Style to jedna z bardziej rozpoznawalnych grup w tej dyscyplinie w Polsce. Jednym z członków piłkarskiego duetu, który wystąpi na scenie targów LATO, będzie Adrian Franc – jeden z 15 zawodników, który został wytypowany na pokazy podczas finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Ponadto w programie przewidziane są również atrakcje przygotowane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz występy taneczne, w tym m.in. Hip Hop Groove Festival zorganizowany przez zespół taneczny grupy Unique, pokazy tańców masajskich wraz z degustacją afrykańskiej kawy oraz prezentacja repertuaru muzycznego country Zespołu Wawerville.

Targowe konkursy

Targom LATO od lat nieodłącznie towarzyszą konkursy dla wystawców. Ich jurorami są członkowie instytucji związanych z rozwojem turystyki w Polsce oraz sami zwiedzający.

21 marca na scenie zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepszy produkt regionalny i ekologiczny, wybierany spośród propozycji dostępnych na stoiskach Targów Produktów Regionalnych „Regionalia”, które towarzyszyć będą kiermaszowi turystycznemu.

Dzień później oficjalnie rozstrzygnięty zostanie konkurs Hit Lata, za najlepszą ofertę wybieraną głosami publiczności, organizowany przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z MT Targi, a także konkursu Kryształowe Słońce – na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe oraz konkursu Weekend dla Mieszczucha – na najciekawszą propozycję weekendową.

Kiermasz ofert

Targi LATO jednak to poza występami scenicznymi i wieloma atrakcjami, takimi jak warsztaty z ożywiania robotów, czy spotkania z podróżnikami, przede wszystkim wyjątkowa okazja do zaplanowania urlopu i zakupienia wycieczki w specjalnej, targowej cenie.

Kompleksowy przegląd propozycji gwarantuje, że każdy zwiedzający znajdzie coś na własną kieszeń. Nie zabraknie ofert z kraju i z zagranicy, propozycji dla młodzieży, rodzin z dziećmi, czy seniorów. Bogata oferta zadowoli zarówno zwolenników słodkiego, plażowego lenistwa, jak i amatorów bardziej aktywnych form wypoczynku, w tym zarówno zwiedzania, jak i sportów.

Kiermasz turystyczny odwiedzić będzie można każdego z trzech dni targowych już od godziny 10:00. Występy i atrakcje na scenie pod chmurką odbywać się będą w sobotę i w niedzielę. Wstęp na targi LATO 2012 jest bezpłatny.

Więcej informacji o targach na stronie: www.targilato.pl.

 Źródło: MT Targi 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0