HomeImprezy outdoor

21 kwietnia startuje XV Memoriał Piotra Malinowskiego

Tradycyjnie w kwietniu TKN Tatra Team i TOPR zapraszają na Memoriał Piotra Malinowskiego w skialpinizmie. Te największe w Polsce zawody, będące kwintesencją narciarstwa wysokogórskiego, odbędą się w Rejonie Hali Gąsienicowej 21 kwietnia 2012.

Po raz kolejny zawodnicy będą rywalizować na pięknej i trudnej technicznie trasie prowadzącej przez pięć przełęczy (Liliowe, Świnicka, Karb, Zawrat, Kozia Przełęcz). Bazą zawodów jest Schronisko Murowaniec, gdzie w piątek 20 kwietnia o 20.00 odbędzie się odprawa zawodników. 

Dla początkujących sympatyków narciarstwa wysokogórskiego przygotowano również ciekawą trasę w rejonie Kasprowego Wierchu.

Nasze zawody poświęcone są pamięci Piotra Malinowskiego nie bez przyczyny. Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w skialpinizmie, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, m.in. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu. Był też „starszym kolegą”, który zachęcił do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego wielu młodych ludzi. 

Zawody poświęcone pamięci Piotra Malinowskiego weszły już na stałe do kalendarza zawodów w narciarstwie wysokogórskim i z roku na rok gromadzą coraz większą ilość uczestników a w ubiegłym sezonie zyskały rangę Finału Pucharu Świata ISMF.

W imieniu wszystkich, którzy biorą udział w przygotowaniu zawodów, a także w imieniu sponsorów: firmy Alpin Sport, HiMountain, Trail.pl i Gore-Tex serdecznie zapraszamy zarówno do udziału w zawodach, jak i do kibicowania na trasie. 

Szczegółowy program, mapy i profile tras dostępne są na stronie memorial.topr.pl.

Justyna Żyszkowska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0