HomeImprezy outdoor

Atrakcje i niespodzianki XVII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2012

Smakowite pokazy kuchni greckiej Theo Vafidisa, degustacja jedzenia polarnego, pokazy sprzętu i technik chodzenia z kijkami do Nordic Walking, a także relaks w pachnącej kawiarence i wspólne grillowanie czekają na gości XVII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2012. 

Impreza tradycyjnie przyjmie formę kolorowego kiermaszu. W piknikowej atmosferze zwiedzający będą mogli zapoznać się z weekendową i wakacyjną ofertą wyjazdów krajowych i zagranicznych. Targi potrwają od 20-22 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Targi LATO stały się jednym z najchętniej odwiedzanych festynów w Warszawie. Mieszkańcy stolicy i okolic przyjeżdżają do Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56 c, aby spędzić tu miły weekend z rodziną lub z przyjaciółmi i przy okazji zaplanować wyjątkowy urlop. Poza specjalnymi targowymi cenami i kompleksowym przeglądem oferty turystycznej, co roku na targi LATO tysiące zwiedzających przyciągają wyjątkowe atrakcje i niespodzianki.

Dla każdego coś miłego

Organizatorzy kiermaszu turystycznego starają się, aby tematyka wydarzeń towarzyszących targom LATO, była zróżnicowana i mogła zaspokoić różnorodne gusta gości. W programie nie brakuje atrakcji dla smakoszy, wielbicieli sportu czy zagorzałych podróżników.

Na stoisku Fundacji Marka Kamińskiego odbywać będzie się między innymi degustacja jedzenia polarnego. Tu również będzie można przymierzyć skafander polarny, a także obejrzeć namiot polarny oraz kajak, którym podróżnik pływał podczas swojej ostatniej wyprawy.

Z kolei w gorące zakątki Hellady przeniosą zwiedzających widowiskowe pokazy kulinarne przygotowane przez eksperta i doradcę kulinarnego, rodowitego Greka – Theo Vafidisa, znanego m.in. z programu „Europa da się lubić”.

Smakosze będą mogli również rozkoszować się wyśmienitymi pyzami i pierogami, które otrzymały certyfikat „Kulinarne Dziedzictwo Mazowsza”, a także żurem, świeżonką, zupą kurkową oraz pasztetami w restauracji przygotowanej przez Region Partnerski targów LATO 2012 – Mazowsze. W ogródku grillowym, przygotowanym przez firmę „Dworskie Smaki” na placu obok sceny, można będzie skosztować karpia z dworskich stawów, mięsa i warzywa z grilla, a nawet pieczone na ruszcie prosię. Na stoisku pod sceną można również kupić tradycyjne wędliny.

Na wielbicieli sportu będą czekać prowadzone przez grupę R-Style warsztaty z podstawowych sztuczek i trików freestyle z piłką nożną, organizowane na stoisku Warszawy. Zwiedzający będą mogli tu sprawdzić również swoją wiedzę, w konkursach na temat stolicy. Motywem przewodnim stoiska będzie promocja Warszawy, jako Miasta Gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 oraz największej w historii Mistrzostw STREFY KIBICA, która będzie zlokalizowana przy Pałacu Kultury i Nauki.

Biuro Podróży ARTUR dla zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem przygotowało z kolei prezentację sprzętu do Nordic Walking. Na stoisku odbywać się będą również konsultacje, dotyczące wskazań i przeciwwskazań do uprawiania tego sportu, a także właściwego ubioru, możliwości nauki i uczestnictwa w imprezach Nordic Walking. Chętni będą mogli wziąć także udział w pokazach, podczas których instruktor zademonstruje technikę chodzenia z oraz ćwiczenia z wykorzystaniem kijków, a także pomoże w doborze sprzętu i odpowie na wszelkie pytania uczestników zabawy.

W przerwie zwiedzania targów goście będą mogli odpocząć w przyjemnych kawiarenkach zorganizowanych przez firmę Colours of Coffee i Region Mazowsze. Będzie można tu nie tylko napić się gorącej kawy i herbaty, ale również skosztować wyśmienitych ciast: dojrzewającego piernika, ciasta drożdżowego z kruszonką, tortu bezowego oraz Księżyców Twardowskiego.

Szaleństwo dla najmłodszych

Organizatorzy targów LATO 2012 zadbali również o rozrywkę dla dzieci i młodzieży. Firma POTRIS przygotowała specjalnie z myślą o nich basen z piłeczkami, pneumatyczny tor przeszkód, zabawę w odkrywanie skarbów oraz tor zorbingowy. Z kolei Klaun Polska zaprosi najmłodszych do zabaw na swoim stoisku, gdzie między innymi odbywać się będzie malowanie buziek.

Na terenie Miasteczka Rowerowego dzieci, pod czujnym okiem policjantów z Komendy Głównej Policji i sympatycznego Kulfona, będą mogły zdać egzamin na kartę rowerową i wygrać kaski ochronne oraz drobne upominki.

Moc atrakcji oraz zabaw czekać będzie także w Kąciku Malucha, Towarzystwa Edukacyjnego Vizja. Tu dzieci będą mogły uczyć się i bawić, a rodzice zaczerpnąć informacji o planowanej sieci przedszkoli i szkół podstawowych. Każde dziecko, bez względu na wiek, znajdzie w Kąciku Zabaw coś dla siebie. Na wszystkich czekają gry i konkursy w grupach oraz malowanie, wycinanie, lepienie z plasteliny, układanie puzzli oraz nauka wierszyków i piosenek w języku angielskim. W trakcie zabawy dzieci będą mogły częstować się napojami i zdrowymi przekąskami.

W restauracji zorganizowanej przez Michę Szlachecką najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach z wypiekania piernika. Pan Twardowski wraz z żoną i diabłem zdradzą tajniki przygotowania tradycyjnych Księżyców Twardowskiego.

Regionalne niespodzianki

Wiele atrakcji zwiedzającym dostarczą również, towarzyszące po raz pierwszy targom LATO, Targi Produktów Regionalnych „Regionalia”.

Na zainteresowanych czekają tu między innymi pokazy tworzenia i łączenia dań oraz przystawek z produktów regionalnych i sezonowych wraz z degustacją, warsztaty ekologiczno-artystyczne dla dzieci i dorosłych, obejmujące tworzenie recyklingowych zabawek i instrumentów, a także strojów i biżuterii ekologicznej oraz czerpanie papieru. Odbędzie się również pokaz tkania na krosnach, pokaz mody inspirowany folkiem oraz Święto Światowego Chleba.

Festyn turystyczny LATO, każdego z trzech dni targowych, rozpoczynać się będzie już o godzinie 10:00. Wstęp na targi LATO 2012 będzie bezpłatny.

Więcej informacji: www.targilato.pl

Źródło: MT Targi sp. z o.o.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0