HomeNowości z rynku

Buty marki Asolo zwyciężyły w teście magazynu Trail

Nowy model butów na rok 2012, Asolo Tribe GV, zwyciężył w teście trzysezonowych butów trekkingowych, przeprowadzonym przez brytyjski magazyn Trail. 

Wysoka cholewka butów Asolo Tribe GV wykonana jest z jednego kawałka wodoodpornej i wytrzymałej skóry Perwanger, o grubości 2,2-2,4 mm. Dla pełnej nieprzemakalności zastosowano membranę GORE-TEX.

Asolo, buty Tribe GVAsolo, buty Tribe GV

W śródpodeszwie zastosowano sprawdzony patent firmy Asolo – system Asoflex – dwie zespolone ze sobą warstwy, wykonane z materiałów o różnej gęstości, absorbujących wstrząsy i nie przenoszących ich na stopę.

Podeszwa Vibram Radiant rubber-eva jest nowym projektem Asolo opracowanym we współpracy z firmą Vibram. Zapewnia doskonałą przyczepność na stromych podejściach, natomiast śródpodeszwa z pianki EVA amortyzuje drgania. Czubek buta został wzmocniony gumowym otokiem, który chroni obuwie przed uszkodzeniem. 

Buty marki Asolo zwyciężyły w teście magazynu TrailButy marki Asolo zwyciężyły w teście magazynu Trail

Testerzy magazynu Trail docenili komfort chodzenia nawet podczas bardzo długich wycieczek. But sprawdził się na różnych nawierzchniach i w urozmaiconym terenie. Testerzy zazanaczyli również doskonałą relację jakości do ceny. Asolo Tribe GV polecany jest dla miłośników długich trekkingów w trudnym terenie.

W teście wzięły udział także modele marek: Alt-Berg, AKU, Lomer, Meindl, Salomon, Boreal i The North Face. 

Źródło: Asolo

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0