HomeNowości z rynku

Nowości Black Diamond na sezon wiosna/lato 2012

Kolejny sezon to także kolejne niespodzianki od marki Black Diamond. Jak co roku marka zaskakuje innowacyjnymi produktami i technologiami. Większość z nich zostało już uhonorowane branżowymi nagrodami.

Karabinki:

  • Magnetron GridLock oraz Magnetron Rocklock

Dzięki zastosowaniu siły przyciągania magnetycznego w zamku, modele Magnetron RockLock oraz Magnetron GridLock są bezpieczniejsze niż jakiekolwiek inne karabinki ze sprężynowym mechanizmem zamykania. Można nimi operować w łatwy sposób jedną ręką – zarówno lewą jak i prawą.

Black Diamond, karabinki Magnetron RockLockBlack Diamond, karabinki Magnetron RockLock

Ten system opiera się na magnetyzowanych elementach umieszczonych na ramieniu karabinka, które są przyciągane przez stalową wstawkę na wpuście korpusu – dzięki temu powstaje mocny, prosty i niezawodny mechanizm, który doskonale sprawdza się we wszelkich zastosowaniach w górach i skałach.

Cena:

Magnetron GridLock – 129 zł

Magnetron Rocklock – 119 zł 

Uprzęże:

  • Flight i Siren

To wyczynowe uprzęże wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki sportowej lub na wyprawy górskie w styli „na lekko”. Nowe modele Black Diamond Flight i kobiecy Siren posiadają niewiarygodnie lekką konstrukcję i cztery pełne pętle na szpej Mondo.

Black Diamond, uprząż FlightBlack Diamond, uprząż Flight

Obie uprzęże posiadają innowacyjną konstrukcję Dual Core XP Construction™, która łączy w sobie oddychający pas biodrowy OpenAir™ z pełnymi, wysoce elastycznymi pętlami udowymi z nylonu, dzięki czemu udało się uzyskać optymalny komfort i oddychalność. Nowe klamry Forged Speed Adjust gwarantują więcej bezpieczeństwa oraz łatwiejsze i szybsze zaciąganie. Opatentowany system regulacji pętli udowych trakFIT, zapewnia bezproblemowe dopasowanie, a zapobiegające przetarciom wzmocnienia Bombshell na pasie biodrowym i pętlach udowych są 20 razy bardziej wytrzymałe od standardowych wzmocnień nylonowych. Waga: 300 g (rozmiar M).

Cena: Flight i Siren – 259 zł

Kaski:

  • Vector i Wm’s Vector (w sklepach od września)

Gwarantuje połączenie całkowitej ochrony, doskonałej wentylacji, efektownego designu i funkcjonalnej wygody. Kask Black Diamond Vector stanowi następny krok w ewolucji konstrukcji kasków i doskonale nadaje się na wyprawy wspinaczkowe w stylu „Fast&Light”.

Black Diamond, kask VectorBlack Diamond, kask Vector

Zbudowany na podstawie przemodelowanego kształtu czaszki z ultralekkiej pianki EPS i wyposażony w obszerne otwory wentylacyjne. Vector zapewnia również fantastyczne dopasowanie dzięki chowanemu systemowi zawieszenia. A kiedy zastanie cię w ścianie noc, Vector udowodni, że posiada najbardziej skuteczny na rynku system mocowania czołówki. Waga: 240 g (rozmiar M/L)

Cena: Vector i Wm’s Vector – 339 zł

Czołówki:

  • Black Diamond Icon

Model Icon został przeprojektowany, tak aby uzyskać profesjonalną czołówkę o potężnym strumieniu światła o mocy 200 lumenów i niepowtarzalnym industrialnym designie. Wyposażony w dobrze wyważoną konstrukcję z bateriami z tyłu głowy zamkniętymi w wodoodpornym pojemniku. Model Icon został stworzony z myślą o dostarczeniu maksymalnej ilości światła w każdych warunkach atmosferycznych.

Black Diamond, czołówka IconBlack Diamond, czołówka Icon

Posiada 1 diodę QuadPower LED, 2 białe diody SinglePower LED oraz 2 czerwone diody SinglePower LED. Ustawienia to m.in. pełna moc w trybach blisko/daleko, przyciemnianie światła, błyskanie, światło czerwone oraz blokada do plecaka. Pojemnik na baterie mieści cztery baterie AA, a trójpoziomowy miernik żywotności baterii wyświetli poziom mocy przez okres 3 sekund po włączeniu czołówki. Model Icon jest odporny na zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra na czas 30 minut (IPX 7). Waga z bateriami: 220 g.

Cena: 339 zł

Kijki trekkingowe:

  • Women’s Distance FL

Kobiece kijki trekkingowe Black Diamond Distance FL stanowią połączenie kompaktowej technologii składania Z-Pole z 20 cm zakresem regulacji wyposażonym w zatrzask FlickLock. Lekkie, przedłużone w dół rączki z pianki EVA, pętle i rozmiary specjalnie dopasowane dla kobiet, a do tego odrobina luksusu w postaci wnętrza pętli wyścielonego sztucznym futrem.

Black Diamond, kijki trekkingowe Distance FLBlack Diamond, kijki trekkingowe Distance FL

Subtelny wygląd tych kijków skrywa wytrzymały charakter. Łatwo je złożyć w podróży, a następnie błyskawicznie rozłożyć podczas trekkingu. Mogą być również używane jako maszt płachty biwakowej. W zestawie wymienne, nie brudzące końcówki gumowe Tech Tips, karbidowe końcówki Tech Tips oraz pokrowiec. Waga pary: 430 g. 

Cena: 469 zł

Przyrządy asekuracyjne:

  • Black Diamond ATC-XP

Sprawdzony przyrząd asekuracyjny Black Diamond ATC-XP został w 2012 r. przeprojektowany. Wprowadzenie otworów po bokach pozwoliło na obniżenie jego wagi o 30%. Tryb stosowania ATC-XP z dużym tarciem oferuje obecnie trzy razy większą siłę blokowania niż tryb standardowego tarcia.

Black Diamond, przyrząd asekuracyjny ATC-XPBlack Diamond, przyrząd asekuracyjny ATC-XP

Niezawodnym elementem jest stalowa linka pokryta sylikonem, która nie odkształca się i nie wplątuje się w liny. Dzięki dużemu zakresowi kompatybilności ze średnicą lin (od 7,7 mm do 11 mm) ATC-XP idealnie sprawdza się we wszystkich sytuacjach od wspinaczki sportowej do wspinaczki lodowej. Waga: 64 g.

Cena: 99 zł

 Źródło: Black Diamond

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0