HomeRynek outdoor

Regatta nagrodzona przez brytyjską królową

21 kwietnia, w dzień urodzin brytyjskiej królowej Elżbiety II, przyznane zostały prestiżowe nagrody Queen’s Award for Enterprise. Wśród uhonorowanych firm znalazła się także Regatta, która zdobyła nagrodę w kategorii International Trade 2012. 

W tym roku jedynie dwie firmy należące do sektora dóbr sportowych zostały uhonorowane Queen’s Award for Enterprise – obok Regatty wyróżniony został także producent wodoodpornych toreb i etui na sprzęt elektroniczny wykorzystywany w warunkach outdoorowych – Aquapac International. 

Regatta i submarka Dare 2b podniosły w ciągu ostatnich sześciu lat sprzedaż na rynkach poza Wielką Brytanią o 152%. Doceniono również działania inwestycyjne firmy w jej pracowników. 

To wielkie osiągnięcie i jesteśmy bardzo dumni z otrzymania tej nagrody. Pokazuje to ciężką pracę i zaangażowanie wszystkich naszych pracowników w Wielkiej Brytanii i w Europie – komentuje Keith Black, prezes Regatty.

Produkty marki Regatta poza Wielką Brytanią sprzedawane są w 45 krajach i obecnie eksport stanowi 45% obrotów firmy. Biura sprzedaży marki mają swoją siedzibę w Polsce, Irlandii, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, we Włoszech, w Finlandii, Czechach oraz w Izraelu. Regatta rozszerza także swoją ekspansję na rynki Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Przyznawana od 1966 roku nagroda Queen’s Award for Enterprise jest jedną z najbardziej prestiżowych, brytyjskich nagród dla biznesu. Nagrodę przyznaje królowa z rekomendacji premiera, któremu w podjęciu decyzji asystuje komitet doradczy składający się z przedstawicieli rządu, przemysłu i handlu oraz związków zawodowych. Celem nagrody jest wyróżnienie wybitnych brytyjskich firm oraz zachęcenie do rozwoju biznesu w trzech kierunkach: handel międzynarodowy, innowacje oraz zrównoważony rozwój. Dlatego właśnie nagrody przyznawane są w kategoriach: International Trade, Innovation oraz Sustainable Development. W 2012 roku nagrodę przyznano 209 firmom. Więcej na temat Queen’s Award for Enterprise znajduje się tutaj. 

Źródło: SGI Europe, Regatta

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0