HomeNowości z rynku

Druga generacja system nośnego marki Berghaus – BIOFLEX®

Na sezon wiosna lato 2012, cały zespół projektantów Berghaus MtnHaus™ skupił swoją uwagę na systemach nośnych. Rezultatem jest druga generacja system nośnego BIOFLEX®. Oryginalny i odnoszący sukcesy system BIOFLEX® został całkowicie przeprojektowany – zredukowano wagę, poprawiono wygląd i komfort, zwiększono wytrzymałość.

Berghaus Bioflex®Berghaus Bioflex®


Kiedy w 2005 roku zaprezentowano pierwszy model BIOFLEX®, odmienił on poglądy na systemy nośne wśród wielu użytkowników. Koncepcja okazała się być ogromnym sukcesem, ale zespół MtnHaus™ nigdy nie zamierzał zaprzestać prób, by jeszcze udoskonalić system. Podczas długotrwałego procesu projektowania i rozwoju sięgali po najnowocześniejsze technologie, techniki produkcyjne, by zredukować wagę i poprawić system przenoszenia obciążenia, przy zachowaniu zasad kontrolowanego ruchu.

Nowy system BIOFLEX® to kolejny potężny krok naprzód w dziedzinie systemów nośnych: zaawansowane technologie i komfort. Dzięki BIOFLEX® Berghaus zyskuje jeszcze większe zaufanie wśród użytkowników, a zespół MtnHaus™ ma kolejny wspaniały produkt na swoim koncie.

Berghaus Bioflex®Berghaus Bioflex®

W nowym systemie nośnym BIOFLEX® są trzy kluczowe elementy – piasta, krzyżowa rama oraz pas biodrowy z technologią Hyper Link – co razem powoduje, że rama jest o 70% lżejsza niż jej poprzednik.

Piasta umocowana w centrum to proste i eleganckie rozwiązanie inżynieryjne, które pozwala na trójwymiarowe ruchy. Umieszczona tak, by zapewnić odpowiednie przenoszenie ciężaru na każdym kroku.

Krzyżowa rama podtrzymuje konstrukcję i kieruje obciążenie na piastę, która przekazuje je na miednicę i biodra. Rama wykonana jest z wysokiej sprężystości, lekkich i elastycznych rurek DAC, dzięki czemu zapobiega bocznemu skręcaniu barków oraz miednicy podczas wędrówki.

Pas biodrowy z technologią Hyper Link stanowi ogromy krok w poprawie komfortu przenoszenia ciężaru. Przenosi on obciążenie na użytkownika w niezwykle delikatny sposób. Przenoszony ciężar jest „sztywny” i nie kiwa się na boki. Takie rozwiązanie odciąża kręgosłup, gdyż część ciężaru przeniesiona jest poprzez pas biodrowy na miednicę.

Nowy BIOFLEX® jest jednym z najlżejszych plecaków na rynku o tak dużych pojemnościach. Testowany w niezależnym laboratorium z pięcioma innymi wiodącymi modelami plecaków. BIOFLEX® okazał się najbardziej efektywny i powodujący mniejsze zużycie energii podczas wędrówki. Dodatkowe testy w terenie potwierdziły jego wytrzymałość. Jednym z testerów był również Rafał Król – znany polski podróżnik.

W kolekcji znajdują się pojemności : 90+15L, 70+15L, 60+15L, 50+10L oraz 45L dostępne w wersji damskiej oraz męskiej.

Źródło: Berghaus 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1