HomeImprezy outdoor

El Sueño – zwiastun pierwszego polskiego dokumentu o surfingu

Zbliża się premiera polskiego filmu dokumentalnego pod tytułem: El Sueño (hiszp. – marzenie) o grupie surferów, którzy w poszukiwaniu idealnej fali trafiają do Puerto Escondido (hiszp. – Ukryty Port) w Meksyku.

Mała miejscowość, położona nad Oceanem Spokojnym, okazuje się być prawdziwym rajem, w którym panują nie tylko idealne warunki do pływania na desce, ale i niepowtarzalny klimat. Tworzą go ludzie, prowadzący styl życia, w którym ważne są przede wszystkim „czyste emocje”, realizowanie swojej pasji i drugi człowiek.

W filmie zobaczyć można zarówno osoby dobrze kojarzone z surfingiem i kitesurfingiem w Polsce (m.in. Janka Koryckiego i Karolinę Winkowską z teamu Burn), ale i szamana – ekologa, byłą pracownicę banku w Mexico City, czy tajemniczego Martina. Wszystkich ich łączy wspólne marzenie, którego realizacji postanowili poświęcić swoje życie. Produkcję wspiera marka Burn.

Zapowiedź filmu:

[video:http://vimeo.com/40920017]

Tytuł: El Sueño

Rok produkcji: 2012

Produkcja: Front Brand Integrated

Reżyseria i scenariusz: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Zdjęcia: Kuba Łubniewski i Mikołaj Molenda

Premiera filmu odbędzie się 31 maja. El Sueño obejrzeć będzie można m.in. w sieci Multikino oraz na festiwalach w San Sebastian i Londynie.

 Źródło: InspiredPR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0