HomeNowości z rynku

La Sportiva wprowadza nowy model butów – Batura 2.0 GTX

La Sportiva prezentuje lekkie, oddychające i wodoodporne buty do alpinizmu i wspinaczki lodowej – Batura 2.0 GTX. Model ten został wyposażony w dwie warstwy laminatu GORE-TEX®, dzięki czemu zoptymalizowano funkcjonalność butów w warunkach zimowych.

Model Batura 2.0 GTX zmienia zasady gry w kwestii butów alpinistycznych – mówi Jonathan Lantz, prezes La Sportiva North America. – Nasza współpraca z W. L Gore & Associates w połączeniu z testami przeprowadzonymi z najlepszymi sportowcami pozwoliły nam stworzyć podwójny but, który jest ciepły, wygodny i niesamowicie lekki. Batura 2.0 GTX szybko stanie się podstawowym modelem butów dla zaawansowanych alpinistów.

La Sportiva, Batura 2.0 GTXLa Sportiva, Batura 2.0 GTX

Dla zwiększenia sztywności w podeszwie buta zastosowano ultralekki materiał na bazie węgla. Drastycznie zmniejszona waga buta odciąża stopy, umożliwiając lekki i wygodny krok. 

Batura 2.0 GTX to pierwszy model, w którym GORE-TEX® występuje zarówno w bucie wewnętrznym, jak i zewnętrznym ochraniaczu. Dwuwarstwowy system jest wynikiem wieloletniej współpracy pomiędzy Gore i marką La Sportiva. Dzięki zastosowaniu rozciągliwego laminatu GORE-TEX ® w zewnętrznym ochraniaczu oraz czterowarstwowego laminatu w wewnętrznym bucie Batura 2.0 GTX oferuje najlepszą kombinację trwałej wodoodporności, oddychalności i izolacji. 

Biorąc pod uwagę doświadczenie La Sportivy, było rzeczą naturalną, że razem stworzymy system, który nie ma sobie równych w butach górskich – mówi Marc Peikert, specjalista ds. produkcji butów outdoorowych w Gore. Jak dodaje, Batura może przyczynić się do zmiany oczekiwań alpinistów wobec tego, jak powinno być skonstruowane górskie obuwie. 

Poza tradycyjnymi badania laboratoryjnymi przeprowadzonymi przez Gore, Batura 2.0 GTX były testowane w słoweńskiej Alpach oraz przez przewodników górskich w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Te szeroko zakrojone badania skupiały się nie tylko na wytrzymałości i funkcjonalności butów, ale również na odczuciach względem komfortu termicznego podczas intensywnego użytkowania.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=dXSQiyP2nP4]

Charakterystyka:

 • Waga: 879 g 
 • Ochraniacz: Elastyczna Cordura/ Rozciągliwy laminat Gore-Tex® / Gumowy rant Vibram®
 • Cholewka: Nylon® o zwiększonej wytrzymałości/ Izolacja PE/ Izolująca warstwa aluminium
 • Wyściółka: Gore-Tex® Insulated Comfort Footwear
 • Wkładka: 3mm Honeycomb Tech 
 • Śródpodeszwa: 8-9mm TPU/ wkładka PU/ SBR Aircushion
 • Podeszwa: Vibram® wraz z Impact Brake System™
 • Rozmiaru: 37 – 48 (dostępne są też połówki rozmiarów)
 • Kolory: czarny/ żółty

Cena: 650 dolarów

Więcej informacji na stronie La Sportiva

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Buty można już znaleźć w. Buty można już znaleźć w HUDYsport w Poznaniu 🙂