HomeNowości z rynku

Spark – nowy model butów do trail runningu marki Scarpa dwukrotnie nagrodzony

Spark – trailowe buty marki Scarpa otrzymały nagrodę 2012 Editor Choice Award magazynu Trail Runner. To już drugie wyróżnienie tego nowego modelu butów, wcześniej zostały nagrodzone przez magazyn Runner’s World w kategorii „Najlepszy Debiut”. 

Sztywna śródpodeszwa oraz elastyczna płytka zapewniają wystarczającą ochronę przed przeszkodami na szlaku, pozwalając jednocześnie na czucie podłoża. Buty są wystarczająco lekkie na krótkie trasy oraz wystraczająco wytrzymałe i wygodne na podstępne biegi górskie – oceniają redaktorzy magazynu Trail Runner.

Scarpa, buty SparkScarpa, buty Spark

Wśród wielu zalet modelu Spark na czoło wybija się ich przyczepność. – Spark ma najlepszą przyczepność spośród wszystkich butów jakie testowałem – zapewnia tester Jeremy Duncan. 

Inny tester, Blair Speed dodał: Byłem zszokowany ich doskonałą przyczepnością! Spark jest zdecydowanie doskonałym butem na trudne, techniczne szlaki.

Marka Scarpa jest znanym producentem butów trekkingowych, wspinaczkowych, wysokogórskich i narciarskich, jednak powoli staje się także ekspertem w butach do trail runningu. Pierwsze modele butów Scarpa predystynowanych do tej aktywności powstały cztery lata temu. Od tego czasu każdego roku kolekcja powiększa się, w tym roku pojawiły się cztery nowe modele – włączając w to buty Spark w wersji dla kobiet i mężczyzn.

Model Spark charakteryzuje się nową śródpodeszwą o niskim profilu i 6mm różnicy wysokości między poziomem pięty a palcami. Dzięki temu buty są lekkie, a biegacze mogą lepiej i precyzyjnie czuć podłoże. Tego typu konstrukcja wspomaga także lądowanie na śródstopiu i zwiększa efektywność techniki biegu. Zapewnia również wystarczającą amortyzację dla biegaczy lądujących na pięcie, jak i dla tych, którzy są fanami długich biegów po górach.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=8Nt_sJwteds]

Poza obniżonym profilem śródpodeszwy zmniejszono także grubość pianki w języku i kołnierzu wokół kostki. But został wykonany z syntetycznej skóry i szybkoschnącej, poliestrowej pianki. 30-40% materiałów w bucie jest pochodzenia z recyklingu. Sugerowana cena producenta to 115 dolarów. 

Źródło: blog.scarpa.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0