HomeImprezy outdoor

Rozpoczęło się Melloblocco 2012

Najpopularniejsza towarzyska impreza boulderowa w Europie (a może nawet na świecie) odbędzie w dniach 3-6 maja w Val Masino. Akurat między dwoma edycjami Pucharu Świata – w Wiedniu i Innsbrucku – co oznacza, czas na wizytę we włoskiej dolinie znajdą pewnie również najlepsi na pucharowych deskach.

O frekwencję i znane nazwiska organizatorzy nie muszą się zresztą martwić. Każdego roku na Melloblocco pojawiają się, obok amatorów, również światowe tuzy wspinania. W ósmej edycji wystartowali między innymi Adam Ondra i Chris Sharma, a obok nich cała plejada wspinaczy z pierwszych stron gazet. Ubiegły rok to również kolejny rekord frekwencji – odnotowano aż 2600 uczestników z 22 krajów. Na liście 2012 wpisanych jest ponad 1700 boulderowców.

Przez cztery dni uczestnicy Melloblocco wspinać się będą po setkach boulderów, w tym duża część to już tradycyjnie nowe problemy przygotowane specjalnie na potrzeby mityngu. Rozegraną zostaną również zawody. W ubiegłym roku damską rywalizację z dorobkiem sześciu topów wygrały ex aequo Barbara Zangerl i Aleksandra Balakirewa. Wśród mężczyzn w czołówce znalazło się aż pięciu boulderowców – Adam Ondra, Gabriele Moroni, Mauro Calibani, Michele Caminati i Anthony Gullsten (wszyscy pokonali po pięć problemów).

Więcej o Melloblocco 2012, w tym szczegółowy program, zasady rejestracji etc. można znaleźć na stronie www.melloblocco.it.

Dorota Dubicka

wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0