HomeNowości z rynku

Ciekawostki outdoor: garnek i generator prądu w jednym

PowerPot jest systemem do gotowania w warunkach plenerowych, który może służyć także jako przenośny generator prądu. Dzięki temu rozwiązaniu telefon można naładować podczas porannego gotowania wody na kawę. 

PowerPotPowerPot


PowerPot przekształca ciepło z gotowania w energię elektryczną – do dna garnka przymocowana jest termoelektryczna płyta, do której podpięte są ognioodporne kable zakończone wyjściem USB.

Aby naładować telefon wystarczy więc wlać wodę do garnka, postawić go na ogniu, podłączyć kabel do ładowanego urządzenia i czekać – ładowanie rozpocznie się w ciągu kliku sekund. PowerPot można także wykorzystać do naładowania przenośnego akumulatora, który chcemy wykorzystać później.

Dwa modele garnków: PowerPot V i PowerPot X produkują odpowiednio 5 W i 10 W energii elektrycznej. Wykonany z anodowanego aluminium, PowerPot V pomieści 1,4 litra wody. Cały system waży około 340 g, zatem nie dużo więcej niż zwykły aluminiowy garnek. PowerPot X natomiast ma wielkość i wagę typowego kuchennego garnka. 

[video:http://www.youtube.com/watch?v=bpekzkJ1Rhs] [video:http://www.youtube.com/watch?v=26YhV0I3q4Q] [video:http://www.youtube.com/watch?v=DSYSnJ_EYMU]

PowerPot generuje wystarczająco dużo mocy aby naładować dwa przenośne urządzenia, np. telefon i odtwarzacz MP3 w jednym czasie. PowerPot X naładuje iPad-a lub inny tablet. Aby w pełni naładować dane urządzenie potrzebujemy na to około 60-90 minut, dobrze jest więc mieć zapas paliwa do kuchenki, czy opału do ogniska. 

Produkt ma wejść na rynek w lipcu tego roku, a cena zestawu to około 125 dolarów. Więcej informacji na stronie: www.powerpot.com

Źródło: powerpot.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0