HomeNowości z rynku

Columbia Sportswear: kurtki typu Shell na wiosnę i lato

Intensywny wysiłek i poczucie świeżości? Dotychczas te dwa pojęcia się wzajemnie wykluczały. Jednak twórcy marki Columbia Sportswear sprawili, że już nie musi tak być. Tej wiosny Columbia ogłosiła: koniec z wilgocią. I użyła do tej walki wyjątkowo skutecznej broni: połączenia technologii Omni-Dry® i Omni-Wick™ EVAP. Wyposażone w nie kurtki Compounder Shell oraz Flyin’ Dry Shell idealnie sprawdzą się zarówno w czasie codziennych treningów, jak i na górskim szlaku.

Compounder™ Shell

Ochrona z prawdziwego zdarzenia przed górską pogodą w postaci niepozornej, łatwej do spakowania i lekkiej jak piórko kurtki membranowej. W 2,5-warstwowej konstrukcji Columbia Sportswear zastosowała doskonale oddychającą technologię Omni-Dry®, membranę zbudowaną w 50% z powietrza(!) oraz w pełni uszczelnione szwy, które zapewniają skuteczną ochronę i komfort podczas deszczowej i wietrznej pogody.

Columbia, kurtka Compounder ShellColumbia, kurtka Compounder Shell

Technologia Omni-Wick EVAP® osusza użytkownika od środka za sprawą systemu rozbijającego krople wilgoci na drobne cząstki i umożliwiającego ich błyskawiczne odparowywanie.

Strategicznie rozmieszczone otwory wentylacyjne wspomagają przepływ powietrza i usprawniają termoregulację. Odpinany, regulowany kaptur można założyć na kask, a wydłużany tył kurtki zapewnia dodatkową ochronę na przykład podczas sięgania do kolejnego gzymsu. Wodoszczelne suwaki i ściągacz w dolnej części kurtki uzupełniają ochronę podczas najbardziej niesprzyjających warunków atmosferycznych. 

Cena: 999 PLN 

Flyin’ Dry™ Shell

Flyin’ Dry™ Shell to bardzo lekka, 2,5 warstwowa kurtka typu shell, w której zastosowana została oddychająca i wodoodporna technologia Omni-Dry®. Kurtka doskonale nadaje się na pełne przygód biegi przełajowe, wyprawy na rowerze górskim i bieganie po szlakach.

Columbia, kurtka Flyin’ Dry™ ShellColumbia, kurtka Flyin’ Dry™ Shell

Technologia Omni-Wick® EVAP, umieszczona po wewnętrznej stronie, zwiększa obszar powierzchni stykającej się z potem. Przyspiesza to znacznie proces odprowadzania wilgoci ze skóry i utrzymuje komfort wewnątrz kurtki niezależnie od intensywności wysiłku. Wodoodporne kieszenie zapinane na suwak i ściągacz w dolnej części chronią dodatkowo przed dostawaniem się do środka wiatru i deszczu, a odblaskowe lamówki zapewniają widoczność po zmroku.

Cena: 799 PLN

Technologie Columbia Sportswear:

Omni-Wick® EVAP 

Omni-Wick® EVAP to kolejny etap ewolucji zaawansowanej technologii odprowadzania wilgoci. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, tkanina EVAP szybko rozprasza pot na dużej powierzchni, co przyspiesza jego parowanie.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=_NtWewPYY-k]

Omni-Dry®

Technologia Omni-Dry® została zaprojektowana, aby niezależnie od warunków pogodowych radzić sobie z potem i deszczem podczas wytężonego wysiłku fizycznego. Materiał zapewnia najwyższej jakości oddychalność i wodoodporność, pozwalając tym samym na sprawne usuwanie potu z powierzchni ciała, jednocześnie dając ochronę przed wiatrem nawet w najcięższych warunkach.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=987R-SA_174&feature=relmfu]

Źródło: Columbia Sportswear

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0