HomeNowości z rynku

Sklep Moko dla dzieci – kurtki Marmota dla wychowanków Stowarzyszenia Siemacha

W Dzień Dziecka, 1 czerwca sklep Moko rusza z akcją „Moko dla dzieci”. Każdy, kto zakupi produkty firmy Marmot o wartości powyżej 500 zł w sklepie Moko sprawi, że jedna dziecięca kurtka sportowa firmy Marmot trafi do wychowanków Stowarzyszenia SIEMACHA.

Pierwszy dzień czerwca kojarzy nam się jednoznacznie – nawet najmłodsi wiedzą, że to ich święto. Dzień Dziecka wiąże się z szeregiem imprez i atrakcji organizowanych dla dzieci. Zazwyczaj spędzamy go rodzinnie, a rodzice bardziej niż na co dzień pobłażają swoim pociechom i poświęcają im więcej uwagi. Dzieci mogą liczyć na upominki i zwiększenie limitów na pochłaniane przez nich słodycze oraz lody.

Nie dla wszystkich jednak jest to najszczęśliwszy dzień w roku. Są dzieci, które właśnie przy tej okazji szczególnie mocno doświadczają braku codziennej serdeczności czy rodzinnego ciepła. Wiele młodych osób wymaga wsparcia, pomocy, a nawet regularnej opieki instytucjonalnej.

Pamiętajmy o nich nie tylko przy okazji Dnia Dziecka.

Właśnie dlatego sklep Moko organizuje akcję pod hasłem: „Moko dla dzieci”. Każde zakupy towarów marki Marmot powyżej 500 zł sprawią, że jedna profesjonalna kurtka trafi do konkretnego wychowanka SIEMACHY. Podczas zakupów wystarczy podać w sklepie hasło akcji.

Moko planuje przekazać na rzecz Stowarzyszenia SIEMACHA 100 kurtek. Akcja rozpoczyna się 1 czerwca 2012 roku i będzie trwać do wyczerpania zapasów. W przypadku dużego zainteresowania może zostać powtórzona. 

Anna Litwora, Dyrektor Zarządzający Placówek Dziennych Stowarzyszenia SIEMACHA bardzo pozytywnie wyraża się o akcji: To znakomita inicjatywa, dzięki której młodzi wychowankowie SIEMACHY będą mogli korzystać z profesjonalnej odzieży sportowej. Co więcej, akcja przygotowana przez sklep Moko i firmę Marmot stanowi doskonały przykład skutecznej współpracy prywatnych przedsiębiorców i organizacji społecznych. 

Partnerami akcji są Stowarzyszenie SIEMACHA oraz Grupa SAPR.

Stowarzyszenie SIEMACHA jest jedną z największych w Polsce organizacji społecznych, która od osiemnastu lat zapewnia młodym ludziom warunki dynamicznego rozwoju dzięki starannej syntezie wychowania, sportu i terapii. Stowarzyszenie prowadzi ogólnopolską sieć 27 specjalistycznych placówek, z których korzysta blisko 2 500 dzieci dziennie.

W ramach SIEMACHY działa Krakowski Instytut Psychoterapii, a także trzy Centra Rozwoju Com-Com Zone: Kraków-Nowa Huta, Kraków-Prokocim, Tarnów. Stowarzyszenie realizuje ponadto wyjątkowy w skali Europy projekt „SIEMACHA w galeriach”, którego celem jest wprowadzenie oferty społecznej do nowoczesnych centrów handlowych. Ze względu na społeczny i sportowy charakter działalności, SIEMACHA jest beneficjentem i doskonałym partnerem sprawującym kontrolę nad przekazywaniem kurtek firmy Marmot wybranym wychowankom Stowarzyszenia. 

Grupa SAPR natomiast angażuje się w wiele lokalnych akcji oraz ogólnopolskich kampanii społecznych m.in. Lokal Bez Papierosa.pl, ryzyKOchania, Nie pal przy dziecku, przeTESTuj się, Pilnuj Drinka oraz projekty outdoorowe – Krakowski Festiwal Górski, nagrody „Laury Magellana” czy cykl spotkań „Piotr Pustelnik Road Tour”. SAPR będzie odpowiedzialny za promocję akcji „Moko dla dzieci”.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc podopiecznym Stowarzyszenia SIEMACHA, mając w pamięci hasło: „Moko dla dzieci”, zapraszamy na zakupy do sklepu Moko mieszczącego się na ul. Zyblikiewicza 2. Chcielibyśmy sprawić, by pamięć o dzieciach, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, towarzyszyła nam na co dzień, a nie tylko w jeden dzień w roku, 1 czerwca. Dzień Dziecka to zatem symboliczna data rozpoczęcia akcji, która potrwa, mamy nadzieję, znacznie dłużej.

Więcej informacji o akcji „Moko dla dzieci” na stronie sklepu Moko i na Facebooku

Źródło: Moko

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Akcja. Czy w akcji uczestniczą inne sklepy sprzedające Marmota ? Chciałbym wspomóc dzieci , ale zakupy wolałbym zrobić w innym sklepie który również sprzedaje Marmota.

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Akacja dotyczy tylko sklepu. Akacja dotyczy tylko sklepu MOKO gdyż to on jest inicjatorem i sponsorem akcji.