HomeImprezy outdoor

Team The North Face wyrusza na Ziemię Baffina

Po dwóch miesiącach przygotowań wyprawa pod przewodnictwem Hansjörga Auera, w skład której wchodzą bracia Iker i Eneko Pou, przyjaciel i partner wspinaczkowy Austriaka Ben Lepesant oraz lokalni przewodnicy, wyrusza w kierunku Perfection Valley na Ziemi Baffina.

Celem ekspedycji jest wytyczenie i przejście klasycznie nowych dróg wspinaczkowych na nieeksplorowanych dotychczas skalnych ścianach otaczających tę odciętą od świata dolinę.

Perfection Valley (fot. Jason Briner)Perfection Valley (fot. Jason Briner)

W zeszłym roku, podczas podróży po Ziemi Baffina trafiłem na Google Earth na zdjęcie niesamowitej ściany. W podpisie znalazłem współrzędne (N 69.89417°; W 69.24972°) i nazwę „Perfection Valley”. Wiedziałem, że muszę odnaleźć to miejsce. Celem naszej wyprawy będzie nie tylko sama wspinaczka, ale także przeżycie niesamowitej przygody – wyjaśnia Auer.

Miejsce położone w jednej z odnóg fiordu Inugsuin odwiedzali dotychczas jedynie naukowcy. Uczestnicy ekspedycji wspieranej przez The North Face i Red Bull spędzą tam dwa miesiące. Jednym z niebezpieczeństw, na które muszą być przygotowani, będzie spotkanie z niedźwiedziami polarnymi. Ponad 600 kilometrów jakie dzieli Perfection Valley od najbliższej bazy helikopterów sprawia, że jakakolwiek akcja ratunkowa będzie bardzo trudna, a czasami niemożliwa.

Eneko Pou (fot. Damiano Levati)Eneko Pou (fot. Damiano Levati)

Iker Pou (fot. Damiano Levati)Iker Pou (fot. Damiano Levati)

Hansjörg Auer (fot. Damiano Levati)Hansjörg Auer (fot. Damiano Levati)

Więcej informacji znaleźć można na stronach:

web: www.thenorthfacejournal.com

facebook: http://facebook.com/thenorthface.europe

twitter: http://twitter.com/TheNorthFaceEU

web: www.redbull.es www.redbull.com

facebook: www.facebook.com/redbull

twitter: www.Twitter.com/redbullESP

Źródło: Snow PR 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0