HomeNowości z rynku

Nowy model butów Everest Summit GTX marki Millet

Doceniane przez wielu himalaistów buty Everest GTX doczekały się ulepszonej wersji. Nowy model będzie lżejszy, lepiej dopasowany do stopy, łatwiejszy w zakładaniu i cieplejszy.

Everest GTX towarzyszy himalaistom na najwyższych górach świata już od ponad 30 lat. A dziś, kiedy coraz więcej osób próbuje swoich sił w himalaizmie wybór odpowiedniego sprzętu może być kluczowy dla powodzenia wyprawy i zdobycia szczytu. Jest tak zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę narażonych na odmrożenia stóp. 

Nowy Everest Summit GTX został wyposażony w dodatkową trzymilimetrową izolację, bez zwiększenia wagi buta. Jak zapewnia producent, model ten jest lżejszy o 170 gramów od swojego najbliższego konkurenta.

Millet, buty Everest Summit GTXMillet, buty Everest Summit GTX

Wśród udoskonaleń, mamy także nowy projekt wewnętrznego, ocieplanego buta, który został wyposażony w łatwiejszy system wiązania, dodatkową ochronę pięty oraz we wkładkę Aerogel, która chroni stopę przed zmieniającą się temperaturą. Te rozwiązania w połączeniu z izolacją z PrimaLoft i aluminium sprawiają, że Everest Summit GTX mogą być używane w temperaturze nawet poniżej -75 stopni.

Warte uwagi jest również dopasowanie buta do stopy – jak zapewnia producent, nowa konstrukcja jest dużo bardziej ergonomiczna. Przekłada się to na większą precyzję i komfort podczas aktywności zwłaszcza na stromych stokach góry.

Od zewnątrz zastosowano wodoodporny ochraniacz z Gore-Tex wraz ze wzmocnieniami z Cordury oraz Superfabric. Nowością są rzepy, które pozwolą na jeszcze lepszą ochronę zamka oraz odblaskowy pas naokoło łydki. Te pozornie niewielkie zmiany mogą stanowić dużą różnicę podczas trekkingu czy wspinaczki w ekstremalnych, górskich warunkach pogodowych.

Ekspercki zespół przewodników górskich marki Millet przetestował Everest Summit GTX na wszystkich ośmiotysięcznych szczytach oraz podczas zdobywania Korony Ziemi. 

Precyzja pięty oraz wielkość przestrzeni dla palców w bucie są perfekcyjne. Nigdy w tych butach nie miałem problemów z zimnymi palcami, będąc nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych przez 18 dni – mówi Francois Damilano, przewodnik górski po najwyższych szczytach świata i doradca techniczny marki Millet. Everest Summit GTX testował podczas zdobycia Shisha Pangma (8013 m n.p.m.). Nowy model pojawi się w przyszłym roku. 

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0