HomeRynek outdoor

Therm-a-Rest debiutuje na rynku śpiworów

Po ustanowieniu standardów w dziedzinie mat do spania, marka Therm-a-Rest wkracza na rynek śpiworów. W nowym sezonie wiosna/lato 2013 pojawi się na rynku pięć modeli sygnowanych logo Therm-a-Rest.

Marka już wcześniej wprowadziła niewielką linię outdoorowych koców, jednak jeśli chodzi o śpiwory, będzie to jej debiut. – Możemy dostarczyć użytkownikom lepsze możliwości spania, jeśli weźmiemy pod uwagę cały system – mówi Doug Jacot, dyrektor produkcji w Therm-A-Rest. 

Systemowe podejście do tego zagadnienia opiera się na tym, że śpiwory będzie można dopasować i połączyć z prawie każą matą, nie tylko marki Therm-A-Rest – choć przedstawiciele firmy rozważają, czy nie sprzedawać niektórych śpiworów i mat w markowym zestawie.

Therm-a-Rest debiutuje na rynku śpiworów (fot. snewsnet.com)Therm-a-Rest debiutuje na rynku śpiworów (fot. snewsnet.com)

Połączenie śpiwora i maty będzie możliwe dzięki dwóm elastycznym pasom umieszczonym na spodzie śpiwora. Nie ma w tym przypadku znaczenia jakiej długości jest mata. Między matą i śpiworem zmieści się także poduszka.

Dzięki nowym śpiworom Therm-A-Rest dołączy do rosnącej liczby producentów, którzy proponują systemowe podejście do produktów służących do spania. 

Nasze rozwiązanie nie tylko zwiększy komfort snu, zabezpieczając użytkownika przed zsuwaniem się z materaca, ale także zwiększy efektywność termiczną systemu, a także pozwoli na zmniejszenie wagi – mówi Mona West, dyrektor działu Sleep & Shelter w Therm-a-Rest. Dzięki temu, że stabilnie przymocowana mata zapewni izolację od spodu śpiwora, producent może zmniejszyć z tej strony ilość izolacji w samym śpiworze – produkt będzie więc lżejszy.

Therm-a-Rest chce także zapewnić więcej przestrzeni w śpiworach, dla tych osób, które w trakcie snu czy leżenia lubią się poruszać. Stąd nowe modele mają więcej niż standardowo miejsca w rejonie ramion i tułowia. 

Odkryliśmy, że 70% osób śpi na boku – mówi West. – Oznacza to, że większość użytkowników nie chce być zmuszonym do leżenia w śpiworach typu mumia na plecach, z wyciągniętymi rękami po bokach.

Kolekcja śpiworów Therm-a-Rest będzie obejmować trzy modele wypełnione gęsim puchem i dwa z syntetyczną ociepliną. Nazwy śpiworów to imiona gwiazd – modele puchowe nazywają się Altair, Antres, Navis, modele syntetyczne: Centari i Saros.

Jak zaznacza Jacot, projektanci wybrali wypełnienie puchem 750-plus, osiągając w ten sposób odpowiedni balans lekkości i ściśliwości, biorąc dodatkowo pod uwagę rosnące ceny gęsiego puchu.

Śpiwory puchowe pokryte są od wewnątrz nylonowym materiałem 30-denier, syntetyczne modele mają zaś poliestrową tkaninę 30 lub 50-denier. Wszystkie modele mają kołnierz termiczny, patkę chroniącą zamek, wewnętrzną kieszeń oraz worek kompresyjny w zestawie.

Choć debiut śpiworów zaplanowany jest na sezon wiosna/lato 2013, niewykluczone, że będą dostępne już na początku przyszłego roku.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0