HomeRynek outdoorBarometr rynku outdoor

Barometr rynku – maj kolejnym miesiącem na plusie

Maj jest kolejnym miesiącem w tym roku, w którym sklepy outdoorowe biorące udział w naszym barometrze rynku outdoor odnotowały wzrost sprzedaży. Pamiętajmy jednak, że mowa tu o sprzedaży liczonej rok po roku, a jak wiemy, 2011 rok był pełen spadków. Poza marcem na plusie był jedynie czerwiec, w przyszłym miesiącu zobaczymy więc czy pozytywny trend wytrzyma tę próbę.

Jak wynika z danych pochodzących z 16 sklepów uczestniczących w naszym barometrze rynku outdoor, majowy wzrost sprzedaży utrzymał się w sumie na poziomie 3,2%. Miesiąc ten był pełen ciepłych, a nawet upalnych dni wraz z okresami deszczu, co mogło przełożyć się na wzmożoną aktywność fanów sportów na świeżym powietrzu, a także zakupy sprzętu outdoorowego. 

Dodajmy też, że podobnie jak w ubiegłym miesiącu, tak i w maju była spora rozbieżność pomiędzy wynikami sprzedaży konkretnych sklepów. Niektóre miały dwucyfrowe wzrosty, inne jednak – dwucyfrowe spadki. Do sumarycznych, plusowych wyników należy więc podejść z dużą dozą rezerwy.

Pozytywne dane odzwierciedlają też nastroje konsumenckie wśród Polaków. Jak informuje GUS, wskaźnik ufności konsumenckiej rośnie, podobna sytuacja dotyczy ogólnej koniunktury w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.

Dobre wyniki są udziałem także sieci sklepów INTERSPORT, których przychody netto ze sprzedaży osiągnięte w maju 2012 roku wyniosły około 16.162.000,00 zł i były wyższe o 10,4% w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku, kiedy to Spółka odnotowała przychody w wysokości 14.637.000,00 zł. 

Narastająco, w okresie od stycznia do maja 2012, wartość przychodów netto ze sprzedaży Spółki była wyższa o 15,5% od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Niestety Euromark Polska S.A. nadal nie może wyjść na prostą i w trzecim już miesiącu w tym roku odnotowuje duże spadki. W maju 2012 roku jednostkowe wyniki sprzedaży były niższe o 26,5% od wyników osiągniętych w maju ubiegłego roku.

Nasz barometr obejmuje wyniki sprzedaży z 16 sklepów:

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0