HomeRynek outdoor

GE wprowadza nowy wodoodporny i oddychający laminat – eVent DVL

GE wraz ze swoim partnerem – marką Rab, zapowiada wprowadzenie nowej wodoodpornej i oddychającej tkaniny eVent DVL (Direct Venting Lite).

Pracujemy z marką eVent od długiego czasu i jesteśmy bardzo z tego dumni – mówi Samantha Kilgore, Marketing Manager w firmie Rab. Jak przyznaje, dzięki tej współpracy Rab może informować swoich klientów, że istnieją alternatywy dla technologii Gore-Tex.

Premiera produktów z nową tkaniną eVent jest jednocześnie szansą dla marki Rab żeby podbić rynek produktów całorocznych – obecnie marka kojarzona jest głównie z asortymentem przeznaczonym do górskich aktywności zimowych.

Jak tłumaczy Glenn Crowther, dyrektor linii produktowej eVent Fabric w firmie GE, DVL opiera się na technologii nadruku cienkiej warstwy ochronnej na powierzchni membrany ePTFE, zamiast pokrywania jej poliuretanem (PU), dzięki czemu można uniknąć trzech warstwa laminatu. Jednocześnie materiał różni się od standardowych, lekkich 2,5 warstwowych tkanin wykorzystujących poliuretan.

eVent DVLeVent DVL

e

Zamiast powlekania poliuretanem, bez-podszewkowy eVent DVL ma ochronny nadruk stosowany bezpośrednio na wodoszczelną warstwę membrany ePTFE. Dzięki licznym porom w membranie (Direct Venting Technology) wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz, jednocześnie wiatr i deszcz nie przedostają się przez tkaninę. Crowther zaznacza, że poliuretanowa powłoka zazwyczaj ogranicza możliwości „oddychania” laminatu.

Ludzie są przyzwyczajeni do noszenia tkaniny powlekanych – stwierdza Crowther, dodając, że przedstawiciele branży outdoorowej będą musieli wypróbować produkty marki Rab oraz innych, jeszcze nieogłoszonych partnerów DVL, aby poczuć różnicę i uwierzyć w nowe możliwości tkaniny eVent.

Żeby tego doświadczyć trzeba założyć na siebie produkt wykonany z nowego materiału. W przypadku innych materiałów czujesz chłód i wilgoć, a przynajmniej masz wrażenie, że musisz jeszcze coś na siebie założyć. W przypadku DVL para wodna nie napotyka znaczących ograniczeń przechodząc przez tkaninę, może się przez nią swobodnie poruszać.

Crowther przyznał także, że nowego materiału nie można porównać do jakichkolwiek wodoszczelnych i oddychających tkanin na rynku, gdyż działa on na zupełnie innych zasadach.

eVent DVL jest przeznaczony dla odzieży używanej podczas lekkich aktywności aerobowych, w tym pieszych wycieczek, jazdy na rowerze, czy joggingu.

Produkty, w których zastosowano nową technologię będzie można zobaczyć na stoisku marki Rab na tegorocznych targach OutDoor Show 2012.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0