HomeImprezy outdoor

adidas ROCKSTARS: bouldering na światowym poziomie z muzyką „na żywo”

10 i 11 sierpnia (piątek, sobota) na zaproszenie adidas światowe gwiazdy boulderingu i wspinaczki sportowej pojawią się na drugiej edycji imprezy adidas ROCKSTARS. Miejscem ich zmagań będzie Porsche Arena w Stuttgarcie w Niemczech. Zawodników i widzów będzie nakręcać muzyka grana „na żywo”. 

adidas Rockstars, plakat

Sportowa rywalizacja na adidas ROCKSTAR będzie stała na bardzo wysokim poziomie. Pojawią się m.in. Dmitry Sharafutdinov (Rosja) – aktualny mistrz świata i zeszłoroczny zwycięzca, Sasha DiGiulian (USA) – aktualna mistrzyni świata w kombinacji, Akiyo Noguchi (Japonia) – dwukrotna mistrzyni świata w boulderingu oraz inni topowi sportowcy: Rustam Gelmanov (Rosja), Juliane Wurm (Niemcy), Guillaume Glairon Mondet (Francja), Alex Puccio (USA), Alexey Rubstov (Rosja), Katharina Saurwein (Austria), Jonas Baumann (Niemcy) i Mélissa Le Nevé (Francja).

[video:http://www.youtube.com/watch?v=xt3rtZCyrKc]

Boulderowa walka w rytm muzyki 

70 zaproszonych zawodników (40 chłopaków i 30 dziewczyn) najpierw będzie musiało przebrnąć przez kwalifikacje. One wyłonią 20 półfinalistów (osobno 20 mężczyzn i 20 kobiet). Z tych grup do finału awansuje po 6 najlepszych i to dopiero spośród nich wytypowane będą dwójki, które zmierzą się ze sobą w super finale. Jego formuła przewiduje jednoczesny start dwójki walczących o końcową wygraną. Nie będą się widzieć, ale będą słyszeć reakcje publiczności. Najszybszy zawodnik i najszybsza zawodniczka finału zostaną zwycięzcami adidas ROCKSTARS 2012.

adidas Rockstars (fot. adidas)adidas Rockstars (fot. adidas)

Wyjątkowy w tej formule zawodów jest fakt, że do walki na najwyższym poziomie będzie zagrzewać sportowców muzyka grana “na żywo”. 

Ponadto Reinhard Fichtinger, Laurent Laporte, Matthias Woitzuck i Chris Danielson ułożą ambitne i ciekawe problemy wspinaczkowe.

Zawody dla amatorów: GORE-TEX Be a Rockstar

Amatorzy również będą mieli możliwość pokazania na co ich stać. W piątek do ich dyspozycji będzie osiem różnych problemów boulderowych. Śmiałków, którzy wystąpią w „GORE-TEX Be a Rockstar” motywować będą: DJ podczas niepowtarzalnego jam session oraz… szansa wygrania dzikiej karty na zawody dla profesjonalistów. Ponadto trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki wezmą udział w sobotnim finale. Zmierzą się z tymi samym problemami, co gwiazdy boulderingu zaproszone na adidas ROCKSTARS 2012.

adidas ROCKSTARS (fot. adidas)adidas ROCKSTARS (fot. adidas)

W zawodach amatorskich „GORE-TEX Be a Rockstar” może wziąć udział maksymalnie 100 osób (dziewczyn i chłopaków). Zapisy są dostępne na stronie www.adidas-rockstars.com. 

Muzyczne show 

Podczas finału „GORE-TEX Be a Rockstar” wystąpi absolutna czołówka beatboxerów, w tym m.in. Robeat, najpopularniejszy niemiecki beatboxer urodzony w Stuttgarcie. Zaraz po nim zaprezentuje się austriacki zespół The Beth Edges, który będzie wspierany przez szwajcarską kapelę rockową Sideburn. Kulminacyjnym momentem muzycznego show ma być muzyczna bitwa Myspace. Podczas niej zmierzą się: zespół, beatboxer i DJ. 

Zapraszamy na stronę zawodów www.adidas-rockstars.com.

Źródło: adidas

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1