HomeRynek outdoor

Andrew J. Vecchione ustępuje ze stanowiska prezesa Polartec

Andrew J. Vecchione, Prezes i CEO firmy Polartec LLC, wiodącego producenta zaawansowanych technologicznie dzianin marki Polartec, ogłosił rezygnację ze stanowiska, z dniem wyboru jego następcy. Andrew Vecchione pozostanie w firmie i będzie pełnił funkcje doradcy, Członka Rady Dyrektorów oraz akcjonariusza.

Po ośmiu latach pracy dla Polartec, z czego pięciu na stanowisku Prezesa, jestem dumny z tego, co członkowie zespołu na całym świecie, osiągnęli w kwestii zwiększenia świadomości marki Polartec oraz budowania reputacji firmy jako twórcy innowacyjnych produktów – mówi Vecchione. – Firma przez cały ten czas się rozwijała i bardzo dobrze prosperowała mimo czasem nawet dramatycznych wydarzeń czy niekorzystnych trendów, które miały wpływ na branżę odzieżową. Dzięki światowej klasy firmom z którymi współpracujemy, naszym oddanym i lojalnym pracownikom oraz innowacyjnym produktom znajdującym się w portfolio firmy, niezmiennie wzmacniamy pozycję marki Polartec na rynku. Jestem pewny, że firma będzie kontynuować wzrost – dodaje.

Andrew J. Vecchione ustępuje ze stanowiska prezesa PolartecAndrew J. Vecchione ustępuje ze stanowiska prezesa Polartec

Ta zmiana łączy moje osobiste plany z potrzebami firmy i jej akcjonariuszy, którzy rozważają możliwość sprzedaży firmy w przyszłości. Polartec osiągnął punkt zwrotny w swojej historii, w momencie w którym nasz rozwój przyspieszył. Bardzo ważne jest, aby z odpowiednim wyprzedzeniem na czele firmy pojawił się lider, który zrozumie i będzie potrafił wykorzystać unikatowe atrybuty Polartec oraz poświęci się zarządzaniu w długoterminowym horyzoncie. Jestem zadowolony, że po zakończeniu wyboru nowego prezesa będę wspierał Polartec i cały zespół ale także będę ściśle współpracował z zarządzającymi oraz moim następcą, co pozwoli bez problemów i przerw kontynuować pasmo sukcesów, które udało się nam zbudować w ciągu ostatnich 5 lat – podsumowuje Andrew Vecchione

Greg Segall, Członek Rady Dyrektorów i CEO firmy Versa Capital Management, LLC, która jest właścicielem Polartec LLC:

Kiedy Andy Vecchione pełnił funkcję Prezesa Polartec przez ostatnie pięć lat, firma zanotowała historyczne zyski i wyniki sprzedaży, a także najwyższy poziom satysfakcji klientów, wzrost udziału w rynku oraz sukcesy w rozwoju innowacyjnych produktów. Andy nie tylko zarządzał firmą w sposób zapewniający jej wzrost rentowności ale również przewidział rozwój nowych rynków zbytu dla takich produktów jak odzież robocza oraz oddychających i wodoodpornych dzianin w momencie wprowadzenia na rynek Polartec NeoShell. W dużej mierze sukces Polartec jest efektem działań Andiego, który dzielił się swoją wiedzą z managerami firmy ale także z jej pracownikami na całym świecie. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni i życzymy mu powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań. Doceniamy również to, że Andy wciąż będzie związany z firmą i będzie ją wspierał swoją wiedzą jako doradca i Członek Rady Dyrektorów. 

Korn/Ferry International wspiera Polartec w procesie poszukiwań nowego szefa firmy. Nazwisko Prezesa powinno być znane do końca roku.

 Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0