HomeNowości z rynku

Columbia Sportswear w podróży

Na wakacyjne podróże w blasku słońca, marka Columbia Sportswear proponuje koszulę Silver Ridge™, z chroniącą przed promieniowaniem UV technologią Omni-Shade®.

Męska koszula Silver Ridge™ to idealny kompan na letnie, weekendowe eskapady. Koszula łączy w sobie prosty, ponadczasowy krój z zaawansowaną technologią odparowywania Omni-Wick®, która zapewni uczucie chłodu oraz komfortu podczas długich pieszych wycieczek.

Columbia, koszula Silver RidgeColumbia, koszula Silver Ridge

Ochrona przeciwsłoneczna Omni-Shade® tworzy bezpieczną barierę między skórą, a promieniowaniem UV. Koszula dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych z wzorem kraty, dzięki czemu doskonale komponuje się z szortami lub dżinsami. Kolszula kosztuje 259 zł.

Technologia Omni-Shade®, dzięki gęstej konstrukcji splotu, reflektorom UV i technologii pochłaniania promieni UV, blokuje promieniowanie ultrafioletowe typu A i B (UVA i UVB). Pomaga tym samym zapobiegać poparzeniom słonecznym, a w dłuższym okresie trwałym uszkodzeniom skóry.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=ZhRFCQlhHuI]

Ubrania Omni-Shade Columbia Sportswear chronią przed szkodliwym promieniowaniem, blokując niebezpieczne promienie słońca. Omni-Shade blokuje promieniowanie ultrafioletowe typu A i B (UVA i UVB), pomagając w zapobieganiu poparzeniom słonecznym, a w dłuższym okresie uszkodzeniom skóry, dzięki gęstej konstrukcji splotu, reflektorom UV i technologii pochłaniania promieni UV.

Inaczej jest w przypadku SPF (ang. Sun Protection Factor), czyli miary redukcji oparzeń słonecznych dzięki zastosowaniu filtra, która nie określa jakiejkolwiek ochrony przed promieniami UVB. Promienie UVB są o wiele bardziej szkodliwe niż UVA i docierają do nas nawet w pochmurne dni. Technologia Omni-Shade zapewnia ochronę zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA.

Podobnie jak w przypadku filtra, technologia Omni-Shade ma określoną wartość liczbową określającą poziom ochrony przeciwsłonecznej. W przeciwieństwie do filtra technologia Omni-Shade nie zużywa się. Poziom bezpieczeństwa wzrasta wraz z wyższym czynnikiem Ultraviolet Protection Factor (UPF) i dostępnych jest kilka poziomów ochrony Omni-Shade: UPF 15, UPF 30, UPF 40 oraz UPF 50+. Przypomina to krem z filtrem, ale nie trzeba go ponownie nakładać.

Więcej produktów z technologią Omni-Shade® znajduje się na stronie producenta

Źródło: Columbia Sportswear

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0