HomeImprezy outdoor

Izerska Wielka Wyrypa już w sierpniu

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Łużycki, przy współpracy z Gminą Stara Kamienica oraz teamem mod-x.org zaprasza na III Ekstremalny Rajd na Orientację „Izerska Wielka Wyrypa”. Rajd odbędzie się na terenie Gór Izerskich, Pogórza Izerskiego z bazą w Barcinku koło Jeleniej Góry w dniach 17-19 sierpnia 2012r.

W tym roku będą do wyboru ponownie trzy trasy rajdowe rozgrywane na dystansach 50,100 km pieszo oraz 150 km rowerem. Wszystkie dystanse będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w Pieszych oraz Rowerowych Maratonach na Orientację. Na dystansie 50 km zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Zawody będą odbywać się w formule biegu/marszu/rowerowej jazdy na orientację z dowolną kolejnością potwierdzania punktów kontrolnych. Tegorocznymi budowniczymi tras są bracia Arkadiusz i Kornel Jaskuła.

Budowniczowie przygotowali dla uczestników trasy odznaczające się sporą ilością punktów kontrolnych oraz dużą wielowariantowością zarówno przejścia pomiędzy poszczególnymi punktami jak i wyboru trasy jako całości.

Trasy są wnikliwie sprawdzane w terenie przez organizatorów zarówno z punktu widzenia pieszego, biegacza oraz rowerzysty. Podczas rajdu zostanie użyty system śledzenia zawodników orientrack (dostaną go wybrani zawodnicy). Po zawodach uczestnicy „50” będą mogli porównać jakie warianty wybrali inni zawodnicy.

Zdaniem kierownika rajdu , który pokonywał w ramach testu trasę na dystansie 50 km jest to jedna z ciekawszych map z jakimi było mu się zmierzyć . Krótka relacja z rekonesansu:

Dostając mapę od budowniczego trasy na początku nie wiedziałem jaki wybrać wariant Zagęszczenie punktów powoduje mnogość wyboru wariantów, które dodatkowo potęguje odcinek specjalny. Wybrałem wariant szybszy biegowo i z mniejszym przewyższeniem. Znalezienie wirtualnych punktów w większości nie sprawiało mi problemów, poza kilkoma trudniejszymi, ale popełniłem też błędy przy doborze wariantów i dystans mi się wydłużył. Moje błędy nawigacyjne rekompensowały piękne widoki, ciekawe miejsca spotykane po drodze oraz ciekawie umiejscowione punkty. Podsumowując: nie wiem jaki jest optymalny wariant, bo nie sposób wybrać go „gołym okiem”. Punktów będzie ok. 27, minimum dwa punkty z uzupełnianiem wody oraz poczęstunkiem. Przewyższenie to ok. 2400 m. w zależności od wariantu wybranego przez uczestnika może być więcej lub trochę mniej. Zdjęcia z rekonesansów znajdziecie na naszym fanpage’u na facebook’u.

Więcej informacji o wszystkich trasach pojawi się na stronie internetowej rajdu w specjalnym komunikacie.

Organizatorzy zapewniają w ramach wpisowego komplet materiałów startowych, dwa noclegi w warunkach turystycznych, zabezpieczenie ratownicze, ubezpieczenie NNW, bufet dla wszystkich tras, posiłek regeneracyjny na mecie. Każdy uczestnik będzie mógł także nabyć odpłatnie pamiątkową koszulkę. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea sportowe (medale lub puchary) oraz drobne upominki od sponsorów. Każdy uczestnik, który pokona całą trasę otrzyma pamiątkowy certyfikat, dla pozostałych uczestników będą przygotowane dyplomy.

Więcej informacji o rajdzie: zapisy, regulamin oraz galerie, relacje z poprzednich edycji imprezy znajdziecie na stronie internetowej imprezy:

www.izerskawyrypa.mcrace.pl

http://www.facebook.com/pages/Izerska-Wielka-Wyrypa/120400501359044

Monika Strojny

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0