HomeRynek outdoor

Sklep outdoorzy.pl pozyskał inwestora

Spółka Robinson Europe S.A. podpisała umowę inwestycyjną z firmą Outdoorzy S.C., zgodnie z którą firma ta przekształci swoją spółkę cywilną w spółkę akcyjną. Po jej zarejestrowaniu w rejestrze przedsiębiorców, Robinson S.A. otrzyma 100% akcji Outdoorzy S.A., stając się do końca roku jedynym akcjonariuszem nowej spółki, której przedmiotem działalności jest sprzedaż internetowa odzieży i sprzętu turystycznego za pośrednictwem portalu www.outdoorzy.pl.

Jak czytamy w komunikacie spółki: Zawarcie ww. umowy pozwoli Emitentowi rozpocząć realizację strategii polegającej na budowie grupy kapitałowej, w skład której wchodziłyby spółki z pokrewnych branż związanych z szeroko pojętą turystyką i rekreacją, a także znacznie poszerzyć ofertę handlową i wejść na nowy rynek handlu internetowego. 

Dla outdoorzy.pl pozyskanie inwestora jest strategiczne ze względu na podtrzymanie dynamiki rozwoju spółki. Przekształcenie w Spółkę Akcyjną wiąże się z nowymi możliwościami pozyskiwania kapitału na potrzeby inwestycje takie jak: zasoby ludzkie, technologie, poszerzenie oferty on-line produktów dostępnych w 24 godziny. Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie spółki to generalnie nic nie ulegnie zmianie. Zmieni się jedynie struktura właścicielska – komentuje Łukasz Golonka, współwłaściciel firmy Outdoorzy. – Naszym celem jest być numer 1 w branży e-commerce wśród internetowych sklepów o profilu turystyczno-outdoorowym w Polsce, jak również zamierzamy zwiększyć sprzedaż zagraniczną. Dzięki inwestorowi skróci się nasza droga do osiągnięcia planowanych celów. Patrząc od strony inwestora to jest kolejny krok do zwiększenia przychodów oraz ich dywersyfikacji. Dokapitalizowanie pozwoli nam bowiem negocjować jeszcze lepsze warunki z dostawcami i producentami, da nam to również spory rozwój w sferze marketingu oraz IT, co przełoży się bezpośrednio na sprzedaż, pozycję na rynku i zasięg działania – dodaje.

Więcej informacji na temat Robinson Europe S.A. na stronie: www.robinson.pl, a na temat outdoorzy.pl na stronie sklepu.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  cel – numer jeden w branży. Drżyjcie sklepy z pierwszej dziesiątki 😉

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Ciekawy jestem tej pierwszej. Ciekawy jestem tej pierwszej dziesiątki, bo ja znam co najwyżej 2-3 działające w miarę profesjonalnie.

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Odkrycie Ameryki na nowo. Zapowiada sie istna rewolucja na rynku outdoorowym. Sklep outdoorzy.pl odkrył Amerykę i kupi jakiś towar na magazyn! Eureka! 🙂 Nobel z ekonomii gwarantowany 🙂

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   :). Chyba Nobel z e-commerce się należy przedmówcy :).