HomeNowości z rynku

The North Face radzi: chroń skórę latem!

Do tego by zabezpieczać skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV nikogo już właściwie przekonywać nie trzeba. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na działanie słońca narażone są nawet te części ciała, które zakryte są ubraniem.

Sezon letni to dla biegaczy czas wzmożonej aktywności. Starty w zawodach i treningi często wiążą się z długimi godzinami spędzonymi w słońcu. Dlatego w lecie warto zadbać o odzież, która zapewni ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

The North Face, kolekcja Better Than Naked (fot. Tim Kemple)The North Face, kolekcja Better Than Naked (fot. Tim Kemple)

Grubość, rodzaj ściegu, gęstość, sposób farbowania i typ włókien mają wpływ na to jak duża jego część dotrze do skóry. Najlepiej pod tym względem spisują się sztuczne materiały takie jak poliester czy nylon.

Ubrania, które w najwyższym stopniu odbijają i rozpraszają promieniowanie UV oznaczane są wskaźnikiem UPF (Ultraviolet Protection Factor). Podobnie jak w przypadku umieszczanego na kremach wskaźnika SPF – im wyższa liczba UPF, tym mniej promieni dociera do skóry.

W tym miejscu na uwagę zasługuje linia Better Than Naked firmy The North Face w skład której wchodzą: kurtka, t-shirt i spodenki Better Than Naked Cool. Każdy z tych produktów zapewnia ochronę przed promieniowaniem na poziomie dochodzącym do 30 UPF. Lekki i szybkoschnący materiał, z którego zostały wykonane, zapewnia odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry i odpowiednią wentylację. 

The North Face, kolekcja Better Than Naked - Cool JacketThe North Face, kolekcja Better Than Naked – Cool Jacket

The North Face, kolekcja Better Than Naked - Cool SSThe North Face, kolekcja Better Than Naked – Cool SS

The North Face, kolekcja Better Than Naked - Cool ShortThe North Face, kolekcja Better Than Naked – Cool Short

Produkty z linii Better Than Jacket spełniają także wymogi określone przez organizatorów The North Face Ultra Trail du Mount Blanc. W czasie tego słynnego ultramaratonu zawodnicy często muszą zmierzyć się ze zmiennymi warunkami pogodowymi – deszczem, palącym słońcem, a nawet padającym śniegiem. Właśnie dlatego zobowiązani są do posiadania odzieży i ekwipunku, które zgodne są z określonymi wytycznymi. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.ultratrailmb.com.

Więcej informacji na temat kolekcji The North Face przeznaczonej dla biegaczy znaleźć można na stronie www.thenorthface.com.

 Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0