HomeImprezy outdoor

Krótka rozmowa z Sebstienem Chaigneau

Już za dwa tygodnie rozpocznie się 10. edycja legendarnego The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc. O swoich przygotowaniach i emocjach przed startem opowiada zdobywca 2. miejsca w 2009 roku i 3. miejsca w 2011 roku Sebastien Chaigneau.

Sebstienem ChaigneauSebstienem Chaigneau

Ostatnie dwa tygodnie przed startem to czas na ciężki trening czy raczej pora by się rozluźnić? 

Dla mnie to wciąż czas przygotowań. Miałem mały problem z bieganiem przez 2 tygodnie, ale teraz już mogę regularnie trenować. Oczywiście nie przemęczam się bo UTMB zbliża się bardzo szybko.

Czy ta impreza wymaga specjalnych przygotowań? 

Nie do końca. Według mnie nie można podporządkować się tylko jednej imprezie. Trzeba trenować cały rok bez skupiania się na tym konkretnym wydarzeniu. Oczywiście The North Face Ultra Trail du Mont Blanc to bardzo ważny test dla każdego startującego, ja jednak traktuję go na równi z innymi. 

Jak oceniasz swoją formę w tym roku?

Czuję się dobrze, ale chodzi o to bym czuł się tak w dniu startu. Wtedy tak naprawdę będę mógł to ocenić – pierwsze kilka kilometrów powie wiele o całym moim wyścigu. Dla mnie najważniejsze jest jednak to by czerpać przyjemność z biegu i dobrze się bawić. 

Jak wyglądają Twoje ostatnie godziny przed startem? 

Dwie godziny przed startem po prostu odpoczywam. Wiem, że noc będzie długa i będę musiał być cały czas skupiony żeby nie upaść i nie przyspieszać czy zwalniać niepotrzebie. Czas ten spędzam z rodziną i staram się mysleć o czym innym niż wyścig.

Czy po tylu latach profesjonalnej kariery wciąż się denerwujesz przed wyścigiem?

Tak, zawsze choć trochę. Jest pewien element niepewności związany ze startami na tak długich trasach w górach. Nie jest to jednak dla mnie problem bo wiem, że nie muszę nic udowadniać.

Na kogo Twoim zdaniem należy zwrócić w tym roku szczególną uwagę?

Myślę, że Zigor Iturrieta, Jez Bragg, Fernanda Maciel i Lizzy Hawker będą dobrze przygotowani do biegu. Z drugiej strony wiem, że wszyscy zawodnicy biorący udział w UTMB będą gotowi i będą chcieli zająć dobre miejsce. Będzie to bardzo interesujące, ale dopiero na mecie okaże się kto poradził sobie najlepiej.

Więcej informacji na temat imprezy i zawodników znaleźć można na stronie: www.thenorthfacejournal.com/category/as-it-happens/ultra-trail-du-mont-blanc/2012/

Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0