HomeImprezy outdoor

Dzikość serca Olka Doby z Fjord Nansen Test Team

Członek Test Teamu Fjord Nansen – Olek Doba – to prawdziwie niespokojny duch. W 2011 roku jako trzeci człowiek na świecie przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem, tylko dzięki wytrwałości i sile swoich mięśni. Jest pierwszym człowiekiem, który dokonał tego płynąc ze stałego lądu na stały ląd. W ramach Transatlantic Kayak Expedition, Olek w czasie 98 dni, 23 godzin i 42 minut, przebył 5394 km z Dakaru do Aracau.

Olek Doba (fot. Jerzy Arsoba, ArsobaTravel)Olek Doba (fot. Jerzy Arsoba, ArsobaTravel)

Aleksander Doba to polski podróżnik, kajakarz i odkrywca. Kajakami zainteresował się dopiero po trzydziestce. Szybko stały się jego pasją i sposobem na życie.

Na swoim koncie ma wiele samotnych wypraw – między innymi jako pierwszy opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. „Na liczniku kajakowym” ma ponad 80 000 kilometrów, więc można powiedzieć, że dwukrotnie okrążył kulę ziemską. 

Podejmując kolejne samotne wyzwania, Olek dobrze wie, jak ważna jest dbałość o szczegóły w trakcie planowania kolejnych wypraw. Obecnie, pomiędzy kolejnymi stronami powstającej książki o atlantyckiej wyprawie, przygotowuje się do pokonania kolejnego oceanu.

Olek Doba (fot. Jerzy Arsoba, ArsobaTravel)Olek Doba (fot. Jerzy Arsoba, ArsobaTravel)

W 2013 ma zamiar samotnie przepłynąć Pacyfik. Wyprawa podzielona będzie na 2 etapy. Etap pierwszy: Ekwador – Wyspy Galapagos to w linii prostej 1060 km. Etap drugi: Galapagos – Markizy Francuskie to już odcinek o długości 5600 km.

Z kolekcji Fjord Nansen Olek wybrał 2 pozycje na swoją wyprawę: ultralekką i ciepłą kurtkę ALFAR MEN oraz niezwykle wytrzymałą kurtkę TELEMARK II 3L MEN. 

Trzymamy kciuki Panie Olku! 

Więcej informacji o Olku i jego wyprawach na stronie: http://aleksanderdoba.pl/

Anna Lemiesz

Fjord Nansen

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Powodzenia !!!. Również trzymam kciuki – gratulacje za wytrwałość !!!