HomeImprezy outdoor

Dean Potter dołącza do adidas Outdoor Team

Podczas drugiej edycji imprezy adidas ROCKSTARS, odbywającej się w hali Porsche Arena w Stuttgarcie, adidas Outdoor oraz prawdziwy wizjoner wspinaczkowy, slackliner, skoczek BASE i samozwańczy akrobata powietrzny, Dean Potter, ogłosili nawiązanie współpracy.

Dean PotterDean Potter

Potter (l. 40) dołączy tym samym do grupy najbardziej inspirujących sportowców outdoorowych na świecie, do którego należą już takie znakomitości jak Beat Kammerlander, Sasha DiGiulian czy Alexander i Thomas Huberowie.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Dean wzbogaci zespół adidas Outdoor Team o swoje liczne talenty i wizjonerskie podejście do wertykalnego świata – mówi Axel Burkhardt, Head of Global Sports Marketing Olympic Sports, Cycling, Outdoor.

Potter, który przygodę ze wspinaniem zaczął w 1988 roku, zyskał powszechne uznanie dzięki swoim ekstremalnym realizacjom w wielu dziedzinach tego sportu – od rekordów czasowych na drodze The Nose na El Capitanie, przez wspinanie rysowe w rejonie Utah do stopnia trudności 5.14/8b, po przejście solowe na Cerro Torre w Patagonii.

Jednakże, jego zainteresowania coraz bardziej zmierzają w kierunku slackliningu i skoków BASE oraz ich kombinacji. Jak przyznaje Burkhardt: Dean w rewolucyjny sposób zaciera granice między tymi dyscyplinami, co czyni go jednym z prawdziwych ambasadorów społeczności outdoorowej na skalę światową.

Sam Potter mówi, że bardzo cieszy się z perspektywy współpracy z adidas Outdoor. Co ciekawe, to właśnie Beat Kammerlander jako pierwszy pokazał Amerykaninowi Deep Blue Sea (5.12+/7c), ponad 300-metrową drogę biegnącą północną ścianą Eigeru, którą Potter wspiął się później w stylu FreeBASE (bez liny i dodatkowej asekuracji, ale za to ze spadochronem na wypadek odpadnięcia).

[video:http://www.youtube.com/watch?v=bOdbjp_xiLQ] [video:http://www.youtube.com/watch?v=LZiFVNDaQW8&feature=relmfu]

W skład zespołu, do którego dołączę wchodzi zarówno wielu z moich prywatnych bohaterów starszego pokolenia, jak i niezwykłe młode talenty. Współpraca będzie dla mnie szansą na realizację kolejnych celów w jednym szeregu ze wspinaczami, którzy tworzyli i dalej tworzą historię tego sportu – komentuje współpracę Potter.

 Źródło: adidas

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    znaczy się montują cyrk objazdowy :-). Jak w temacie. Żałosne jest to gromadzenie gwiazdek w portfolio firm. Zwykły przemysł 🙂