HomeRynek outdoor

Wezwanie do natychmiastowej kontroli lonży na via ferraty firmy EDELRID

Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa produktu: wezwanie do natychmiastowej kontroli lonży na via ferraty firmy EDELRID. Ostrzeżenie dotyczy modeli: Cable Lite, Cable Comfort, Brenta Comfort, Cable Lite 2.0, Cable Comfort 2.0, Cable Kit 4.0, Xtra-Light Schuster.

Sieć HiMountain, jako wyłączny dystrybutor produktów firmy EDELRID na Polskę informuje, że wyżej wymienione lonże (tylko te w/w wymienione produkty) należy niezwłocznie przekazać do producenta w celu kontroli poprawności ich wykonania.

Edelrid, lonże do via ferrata przeznaczone do kontroliEdelrid, lonże do via ferrata przeznaczone do kontroli

W/w lonże można przesłać osobiście (koszt przesyłki zwraca firma EDELRID) do siedziby firmy EDELRID na adres:

EDELRID GmbH & Co. KG Achener Weg 66 88316 Isny Deutschland

(prosimy pamiętać o załączeniu wypełnionego formularza – dostępny u sprzedawcy w sklepie sieci HiMountain i na stronie firmy EDELRID)

lub przekazać do wysyłki zbiorczej w sklepie HiMountain na terenie całego kraju.

Przekazanie w/w lonże do producenta (EDELRID) w celu sprawdzenia, nie wiąże się ze zwrotem pieniędzy za powyższy towar, chyba że producent poinformuje o takiej opcji w terminie późniejszym.

W wyniku zaistniałej sytuacji sprzedaż tych lonży zostaje wstrzymana na czas kontroli, a zapasy produktów oddane do kontroli w siedzibie firmy EDELRID.

W imieniu firmy EDELRID oraz własnym (dystrybutora), przepraszamy wszystkich Klientów. Mamy pełną świadomość problemów spowodowanych przez powyższe działania i prosimy o przyjęcie naszych przeprosin.

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem i nie wznowimy sprzedaży w/w modeli do czasu, gdy będziemy przekonani o ich pełnym bezpieczeństwie użytkowania.

Informacje na temat kontroli lonży znajdują się także na stronie HiMountain oraz Edelrid.

HiMountain

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Najpierw Petzl, teraz Edelrid, to będzie następny?. Ja rozumiem że firmy software’owe traktują swoich użytkowników jako beta-testerów, ale producenci sprzętu wspinaczkowego powinni mieć chyba lepszy dział QA.

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   Jacy producenci?. Jeszcze Salewa wycofuje.
   Jacy producenci? Producent produkuje. Zlecenie produkcji sprzętu wspinaczkowego azjatyckiemu producentowi to nie jest produkcja.
   Wiadomo ktore firmy zalecają produkcje loży w tej samej fabryce 🙂