HomeNowości z rynku

Icebreaker na Jesień/Zimę 2012 – technologiczne nowości i żywa kolorystyka

Wśród nowości w kolekcji Icebreaker na sezon Jesień/Zima 2012 znalazły się m.in. kurtki Realfleece Nano z techniką wypierania wody, stylowe trencze, uniwersalne dzianinowe swetry z eleganckiej linii Black Sheep i zimowa odzież na rower.

Jesień/Zima 2012 to w ofercie firmy Icebreaker, producenta innowacyjnej odzieży z wełny merynosów, sezon wielu nowości technicznych i ciekawych wzorów. Icebreaker wprowadza m.in. dwie innowacje w konstrukcji odzieży wierzchniej z wełny merynosów. Oba rozwiązania bazują na uznanym materiale Realfleece. Naturalny polar ze szczotkowanej, czystej wełny merynosów, choć niezwykle lekki, jest jednocześnie wyjątkowo ciepły, miękki i komfortowy.

Icebreaker na Jesień/Zimę 2012 (fot. Icebreaker)Icebreaker na Jesień/Zimę 2012 (fot. Icebreaker)

W kurtkach Nano z materiału Realfleece zastosowano technikę wypierania wody opartą na nanotechnologii z certyfikatem ekologicznym bluesign®. Z kolei nowa seria kurtek z miękką warstwą izolacyjną z wełny merynosów bazuje na trójwarstwowej strukturze materiału, która zapewnia odporność na wodę i podmuchy wiatru.

Icebreaker po raz pierwszy w historii marki wprowadza do oferty kolekcję kurtek trenczowych. Te modne modele zaprojektowane z myślą o podróży i codziennym użytkowaniu w mieście, zaopatrzono w wiatroodporny laminat, dzięki któremu pod względem funkcjonalnym nie ustępują podstawowej odzieży outdoorowej od Icebreaker.

Dla rowerzystów w kolekcji Jesień/Zima 2012 specjalistyczna seria koszulek, spodenek i akcesoriów kolarskich GT Bike poszerzona została o sezonową paletę barw. W linii GT Bike pojawiły się nowe longsleevy i spodnie rowerowe o długości ¾.

Dzianinowa seria Black Sheep oferuje szereg nowych wzorów ubrań lifestyle’owych. Nowe bluzy z kapturem, swetry rozpinane i częściowo rozpinane są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się równie dobrze na stoku, jak i w centrum miasta. 

Icebreaker na Jesień/Zimę 2012 (fot. Icebreaker)Icebreaker na Jesień/Zimę 2012 (fot. Icebreaker)

Dopełnieniem sezonowej oferty są nowe wzory skarpet, nakryć głowy i szalików, w tym akcesoria barwione ręcznie przez zanurzanie — techniką pozwalającą uzyskać wyjątkową głębię kolorów. W tym sezonie Icebreaker łączy także swoje serie bielizny i odzieży Bodyfit noszonej bezpośrednio na ciało, tworząc kompletną kolekcję ubrań bazowych z miękkiej, ciepłej i oddychającej wełny merynosów. 

Rob Achten, Dyrektor Kreatywny Icebreaker jest przekonany, że w warstwową odzież z wełny merino można ubrać każdego od stóp do głów, a wybór spośród produktów outdoorowych, technicznej odzieży sportowej i ubrań codziennych jest już naprawdę duży.  

Nasza odzież wyposażona jest w szereg praktycznych rozwiązań — od ukrytych kieszeni w kurtkach trenczowych przez asymetryczne zamki błyskawiczne w naszych bluzach technicznych Carve Zip, wreszcie po Realfleece Nano. Nieustannie pracujemy nad łączeniem natury i technologii, tworząc kolejne innowacyjne rozwiązania oparte na wysokiej jakości wełnie merynosów – powiedział Rob Achten.

Icebreaker na Jesień/Zimę 2012 (fot. Icebreaker)Icebreaker na Jesień/Zimę 2012 (fot. Icebreaker)

Na sezon Jesień/Zima 2012 Icebreaker przygotował prawdziwą eksplozję barw. Odzież z wełny merynosów być może nie kojarzyła się dotąd z odważną kolorystyką, jednak Icebreaker radykalnie poszerza paletę kolorów, włączając do niej bogate tony inspirowane kolorami kamieni szlachetnych oraz inne jasne i żywe akcenty.

 Źródło: Icebreaker

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0