HomeImprezy outdoor

SALEWA TRAILteam startuje w Mistrzostwach Świata w Adventure Racing

Wczesnym rankiem w najbliższy piątek SALEWA TRAILteam stanie na starcie najważniejszej i największej imprezy Adventure Racing tego sezonu – Mistrzostw Świata. 73 ekipy, rekordowa ilość jak na tę dyscyplinę, zostały dopuszczone do udziału.

Prestiż imprezy i pula nagród ściągnęły najlepsze zespoły z całego świata. Wśród nich jedyny zespół z Polski w składzie: Justyna Frączej, Maciej Dubaj, Łukasz Warmuz i Maciej Mierzwa.

SALEWA TRAILteam (fot. Monika Warmuz)SALEWA TRAILteam (fot. Monika Warmuz)

Przed zawodnikami 490 kilometrów, 6 do 8 dni wysiłku non-stop. Zawody rozegrane zostaną w formule rajdu ekspedycyjnego, a to oznacza, że od momentu startu aż do dotarcia na metę zabroniona jest zorganizowana pomoc zespołowi.

Organizator przestrzega nawet dziennikarzy podążających za wyścigiem, żeby pod groźbą dyskwalifikacji zespołu unikali kontaktów z zawodnikami.

Dopiero podczas odprawy, na 10 godzin przed startem zawodnicy poznają szczegóły trasy. Są przygotowani na 170km biegu i trekkingu (w tym etapy wysokogórskie, trawers lodowców, zadania linowe, canyoning), 230km na rowerze górskim i 90km na wodzie. Łącznie 18 etapów z jedynie kilkukrotnym dostępem do sprzętu i wyżywienia.

Start w Alpach Francuskich w miejscowości L’Argentière-la-Bessée, meta nad Morzem Śródziemnym w Roquebrune-Cap-Martin położonym między Sanremo a Niceą. Mogoby się wydawać, że z górki, ale po drodze nie mniej niż 20.000 metrów podejść w pionie! Samo ukończenie takiej trasy będzie sukcesem.

SALEWA TRAILteam (fot. RaidInFrance)SALEWA TRAILteam (fot. RaidInFrance)

SALEWA TRAILteam (fot. RaidInFrance)SALEWA TRAILteam (fot. RaidInFrance)

SALEWA TRAILteam (fot. RaidInFrance)SALEWA TRAILteam (fot. RaidInFrance)


Nasza ekipa długo przygotowywała się do tych zawodów (więcej o przygotowaniach tutaj). Dystans i stopień trudności nie są im obce, ale nie trudno o tremę przy takiej obsadzie.

Już niedługo rozpoczą we Francji pochłaniające wiele czasu przedstartowe weryfikacje sprzętu, umiejętności i certyfikatów na każdą z dyscyplin. Po starcie będą mieć już tylko jeden cel. Przygotujmy się na Wielki Rajd.

Kibicując polskiemu zespołowi można wygrać ciekawe nagrody ufundowane przez sponsorów. Więcej na http://www.facebook.com/TRAILteam. Zdjęcia i relacje bezpośrednio z Francji będą się również pojawiać na stronie zespołu: http://trailteam.pl/.

Piotr Kosmala

TRAILteam

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0