HomeImprezy outdoor

Bridgedale podbija Antarktydę

Sławny polarnik i podróżnik, Sir Ranulph Fiennes przygotowuje ekspedycję, która ma zamiar jako pierwsza przebyć trawers Antarktyczny podczas trwania południowej zimy.

Trasa wiedzie od Rosyjskiej bazy Novoloskaya przez Biegun Południowy do Bazy Kapitana Scott’a.

Sir Ranulph Fiennes przed wyprawą na AntarktydęSir Ranulph Fiennes z partnerami przed wyprawą na Antarktydę

Pokonanie ponad 3 tys. km zajmie Sir Fiennes’owi i jego ekipie około sześciu miesięcy, z czego większość drogi pokonywać trzeba będzie w ciemności. Temperatury podczas tej podróży będą osiągać – 90 st.C. Jak mówi sam eksplorator – będzie to najtrudniejsze z jego dokonań: wyzwaniem jest przebywanie i funkcjonowanie w najzimniejszym miejscu na ziemi podczas najzimniejszej pory roku.

W ramach przygotowań do ekspedycji testom w komorze chłodzącej zostało poddane kilka marek skarpet. Najlepsze wyniki osiągnęły skarpety Bridgedale Summit wykorzystujące technologię WoolFusion. Bridgedale zapewni komfort i bezpieczeństwo stopom polarników podczas ich półrocznej podróży.

Sir Ranulph Fiennes został nazwany największym żyjącym odkrywcą i eksploratorem, przez Księgę Rekordów Guinnessa. W wieku 65 lat zdobył szczyt Mount Everest i jako jedyny człowiek przebiegł 7 maratonów, na 7 kontynentach, w 7 dni. Wszystko to na stopach odzianych w skarpety Bridgedale.

Dixie DansercoerDixie Dansercoer

Innym członkiem team’u Bridgedale jest Dixie Dansercoer. Ten wszechstronnie uzdolnionym atleta ma już na swoim koncie rekordy w takich dziedzinach jak kolarstwo górskie na dużych wysokościach, windsurfing czy ultramaraton. Niedawno dorzucił do nich kolejny rekord świata – najdłuższe, niezmotoryzowane przejście Antarktyczne bez wsparcia.

Dixie spędził 74 dni, podróżując pieszo lub na nartach, ciągnąc sanie ważące 250 kg. Jego ciało narażone było nieustannie na temperatury dochodzące do – 40 st. Celsjusza. Mając 18 lat doświadczenia polarnego Dixie potrafi odpowiednio zabezpieczyć się przed ryzykiem odmrożeń, nieuniknionym w takich warunkach.

By zapewnić bezpieczeństwo swoim stopom polarnik wybrał skarpety Endurance Summit Bridgedale wykorzystujące technologię WoolFusion. Eksplorator szczególnie docenia wytrzymałość, właściwości termiczne i „oddychalność” skarpet Bridgedale:

Ciesze się, że dołączyłem do team’u Bridgedale. Podczas moich wypraw polarnych w pełni polegam na skarpetach Bridgedale – komforcie i pewności jakie mi dają – chronią moje stopy i zapewniają im ciepło w każdej sytuacji – to jest tak jakby mieć małe śpiwory na stopach!

Skarpety trekingowe Bridgedale są idealnym wyborem dla podróżników i eksploratorów w najdzikszych, najwyższych i najzimniejszych zakątkach świata.

Źródło: Snap Outdoor

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0