HomeImprezy outdoor

W przyszłym tygodniu odbędą się adidas Sickline Extreme Kayak World Championship

W dniach od 4 do 7 października najlepsi na świecie kajakarze górscy z całego świata spotkają się w tyrolskiej dolinie Ötztal, by walczyć o zwycięstwo w adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2012. W zawodach weźmie udział 150 zawodników z 30 krajów, a główne zmagania odbędą się na legendarnym torze “Wellerbrücke”.

adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2011 (fot. Manuel Arnu)adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2011 (fot. Manuel Arnu)

W Ötztal zaprezentują swoje umiejętności najlepsi z najlepszych, w tym Sam Sutton, który będzie bronił tytułu Mistrza Świata z 2011 roku, a także będzie starał się kolejny raz pobić rekord trasy, który zresztą w ubiegłym roku sam ustanowił: 55.84 sekundy.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=kKPm1Z1RlPw&feature=related]

W ekstremalnych spływach kajakowych nie ma oficjalnych federacji i organizacji. Najlepszych kajakarzy górskich częściej niż na wyścigach można spotkać na wyprawach eksploracyjnych, gdzie dokonują pierwszych spływów. Niewątpliwie są to bardzo wysportowani i wysoko wykwalifikowani zawodnicy.

Dzięki adidas Sickline Worlds chcieliśmy stworzyć wydarzenie dla społeczności kajakowej i jestem zadowolony, że zostało ono dobrze przyjęte zarówno przez elitę kajakowego świata, jak i międzynarodowe media – mówi Axel Burkhardt, dyrektor w dziale Olympic Sports, Cycling & Outdoor w adidas Global Sports Marketing. – W 2010 i 2011 roku finał był transmitowany na żywo w 11 krajach, w tym roku będziemy transmitować zawody po raz kolejny, na żywo i w jakości HD – zapewnia.

Sickline World Championship

„Sick line” jest niezwykle szybką i wartką linią w dół rzeki. Tego właśnie muszą się spodziewać zawodnicy na trasie zawodów zwanej „Wellerbrücke”, która jest pełna naturalnych przeszkód. Trasę, która ma 280 metrów, pokonuje się w zawrotnym tempie, trudności techniczne są bardzo wysokie, a każdy błąd ma swoje natychmiastowe konsekwencje. Dlatego właśnie do tego najtrudniejszego wyścigu prowadzone są kwalifikacje, w ramach których ze 150 zawodników wyłonionych zostanie 45 najlepszych kajakarzy. I to oni powalczą w Mistrzostwach Świata.

Pierwsza trójka z ubiegłego roku – Sam Sutton (NZL), Mike Dawson (NZL) i Paul Böckelmann (GER) – zakwalifikowana jest automatycznie.

adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2011- Sam Sutton cieszy się ze zwycięztwa (fot. Manuel Arnu)adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2011- Sam Sutton cieszy się ze zwycięztwa (fot. Manuel Arnu)

Niektórzy ze startujących w zawodach kajakarzy, mierzy się ze znacznie wyższymi wodospadami i dużo bardziej ekstremalnymi rzekami podczas swoich wypraw po całym świecie. Ale robią to może raz w życiu i czas nie ma w tym przypadku znaczenia. Na trasie wyścigu ryzyko jest uzasadnione – mówi dyrektor wydarzenia, Mike Hamel. – adidas Sickline testuje nie tylko umiejętność kajakarzy by pokonać najtrudniejszy na świcie tor w jednym kawałku, ale także by zrobić to jak najszybciej – dodaje.

Królowa adidas Sickline

Kajakarstwo górskie z roku na rok przyciąga coraz więcej kobiet, chcących także spróbować swoich sił w ekstremalnych zmaganiach. Są też coraz lepsze, dlatego po raz pierwszy w historii zawodów w tym roku zaproszone zostaną trzy najlepsze zawodniczki aby także zmierzyły się na torze wyścigu Wellerbrücke.

Dziewczyny będą rywalizować w dwóch startach o tytuł adidas Sickline Queen. Dla nas to także jest test. Jeśli więcej kobiet będzie brało udział w wyścigu w nadchodzących latach, a obecnie mamy 8 uczestniczek, to rozważymy zorganizowanie Mistrzostw Świata także dla kobiet – mówi Hamel.

adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2011 (fot. Manuel Arnu)adidas Sickline Extreme Kayak World Championship 2011 (fot. Manuel Arnu)

Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie: www.adidas-sickline.com.

Źródło: adidas

 

[video:http://www.youtube.com/watch?v=wEyfuBtgxY4]

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0