HomeRynek outdoor

POG Partnerem XIII Maratonu Poznańskiego

Już 14 października Polish Outdoor Group promować będzie aktywności outdoorowe wśród tysięcy uczestników i widzów Maratonu Poznańskiego.

W tym roku odbędzie się XIII edycja Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Od lat jest to największa i najbardziej popularna impreza biegowa w kraju. Już teraz liczba zapisanych biegaczy przekroczyła 5340!

Po raz pierwszy meta maratonu będzie zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a 42,195 km trasa poprowadzi jedną długą pętlą dookoła miasta. Poznaniacy co roku gorąco dopingują maratończyków wzdłuż całej trasy biegu, a najliczniej zjawiają się przy mecie.

Polish Outdoor Group zagospodaruje część przestrzeni w pobliżu startu i mety maratonu. Głównymi atrakcjami będą m.in. ścianka wspinaczkowa Wall Be Safe, slackline`y, na których kibice będą mogli sprawdzić i potrenować swoją równowagę. Obsługę ścianki, fachowe doradztwo i animacje zapewnią członkowie Poznańskiego Klubu Sportów Ekstremalnych On-Sight. 

Oczywiście wszystkie atrakcje będą dostępne dla odwiedzających bezpłatnie!

Więcej informacji o Sport Fair: www.sportfair.mtp.pl

Strona maratonu: www.marathon.poznan.pl

Serdecznie zapraszamy!

Polish Outdoor Group

 

Członkowie stowarzyszenia Polish Outdoor Group


KOMENTARZE

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Nie Poznań a Warszawa. Największym maratonem w Polsce w 2012 jest Maraton Warszawski, który odbył się 30 września b.r., i w którym wystartowało ok 7500 zawodników.
  Poznaniowi daleko do tej liczby.
  Także, Szanowna Redakcjo, nie podawajcie głupot na swojej stronie!

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   hola hola. W Warszawie wystartowało 6913 biegaczy – info z ich strony. W Poznaniu jest już ponad 7000 zgłoszeń, z czego 5827 osób już potwierdziło swój udział. Jeśli wszyscy, którzy się zgłosili wystartują to maraton w Poznaniu będzie dalej największym polskim maratonem.

   Także ewentualne sprostowania to dopiero po niedzieli proszę 😉

   • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Biegnij Warszawo. Muszę Was rozdzielić 😉 :
    Największą imprezą biegową nie jest żaden z maratonów, tylko Biegnij Warszawo 2012, w której wystartowało ponad 11 tys ludzi.

    PS A zgłoszeń na Maraton Warszawski było ponad 9000…

    • comment-avatar
     Anonim 12 lat ago

     Czytaj Warszawo ze zrozumieniem ;). Tu nie trzeba nikogo rozdzielać, napisałem to bardziej informacyjnie. Jeśli przeczytasz raz jeszcze moją uwagę, zauważysz tam stwierdzenie że „jeśli wystartują” wszyscy którzy się zapisali (a jest już ich 7020 osób) to wtedy maraton w Poznaniu będzie największym MARATONEM (a nie imprezą biegową w ogólnym tego słowa znaczeniu). Dlatego na końcu dodałem że ewentualne sprostowania powinny pojawić się po niedzieli.

     Zgłoszeń na MW było ponad 9000 ale to 6913 osób stawiło się na starcie. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało w Poznaniu.