HomeRynek outdoor

Sport, emocje, niezwykłe spotkania – zapraszamy na Poznań Sport Fair

Już w najbliższy piątek na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się pierwsza edycja Poznań Sport Fair. Zwieńczeniem imprezy, organizowanej w dniach 12-14 października, będzie 13. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Połączenie maratonu z targami sportowymi ma na celu podniesienie atrakcyjności wydarzenia. Jest to bowiem ciekawa propozycja dla osób aktywnych sportowo, niekoniecznie będących biegaczami. To także dobra okazja do zwiększenia frekwencji wśród kibiców.

Każdy kto przyjdzie na teren targów w dniach 12-14 października będzie miał możliwość dopingowania zawodnikom oraz zapoznania się z ofertą ponad 50 firm. Na zwiedzających czeka cała gama akcesoriów do wyczynowego sportu, sprzęt i odzież sportowa oraz suplementy i produkty dla medycyny sportowej. 

Spotkania z niezwykłymi gośćmi

Scott Jurek, określany mianem biegającej legendy w sobotę spotka się z wszystkim miłośnikami biegania i sportu. Obdarzony niezwykłą kondycją sportowiec, wielokrotny zwycięzca biegów ultra na całym świecie i srebrny medalista Mistrzostw Świata w biegu 24 godzinnym będzie gościł na targach 13 października.

Spotkanie zorganizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie odbędzie się o godzinie 19.00 w Sali Niebieskiej Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

O tym, że sport prowokuje do myślenia, że dzięki niemu uczymy się lepszej organizacji własnego czasu i że nie ma rzeczy niemożliwych opowie Łukasz Grass.

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie szef Informacji Radia TOK FM zaprezentuje swoją debiutancką książkę „Trzy Mądre Małpy”. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 18.15 w Sali Niebieskiej. 

Dobrze być wysportowanym i zdrowym

Bieganie dla wielu z nas jest sposobem na aktywne spędzenie czasu – dla jednych to po prostu relaks, dla innych zaś rywalizacja w zawodach. Ta forma aktywności, podobnie jak inne sporty ma dwa oblicza. Z jednej strony dostarcza radości, z drugiej związana jest z kontuzjami.

W sobotę, 13 października, 20 wykwalifikowanych fizjoterapeutów z Rehasport Clinic przeprowadzi bezpłatne badanie ścięgna Achillesa dla wszystkich maratończyków.

Konsultacja będzie polegała na palpacyjnej ocenie ścięgna w pozycji leżenia przodem na przenośnych stołach do masażu, bez konieczności rozbierania się. Czas badania jednej osoby to 2-4 minuty.

Moda na sport

POZNAŃ SPORT FAIR to nowy projekt w szerokiej ofercie wystawienniczej MTP. Zaproszenie do zaprezentowania swojej oferty kierujemy do sklepów i hurtowni artykułów sportowych, dystrybutorów marek sportowych, instruktorów, a także ośrodków sportu i rekreacji oraz fitness czy agencji eventowych oraz biur podróży. Dla firm biorących udział w targach jest to bezpośredni kontakt z klientem, który dostarcza m.in. informacji o preferencjach konsumentów. 

Z roku na rok Polacy coraz bardziej interesują się sportem rekreacyjnym. Aktywni są młodzi ludzie jak i seniorzy. I dobrze! Uprawianie sportu wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie. 

Według najnowszego raportu opracowanego przez TNS OBOP co piąty dorosły Polak ćwiczy każdego dnia, a 27% jest aktywnych 2-6 razy w tygodniu. 

Zwiedzając targi POZNAŃ SPORT FAIR będzie można zobaczyć nie tylko sprzęt i akcesoria do biegania, ale także odbędzie się pokaz rowerów, sprzętu oraz odzieży rowerowej. Ponadto sympatycy sportu zapoznają się z ofertą akcesoriów i odzieży do sportów zespołowych, rakietowych, outdoorowych, indoorowych, zimowych i wielu innych.

Każdy kto aktywnie spędza czas, znajdzie interesującą dla siebie ofertę i będzie miał doskonałą okazję do wymiany doświadczeń z fachowcami z branży, co wpłynie na większy komfort uprawianego przez niego sportu. 

Zakres branżowy targów:

  • Sprzęt i akcesoria do biegania,
  • Rowery, sprzęt oraz odzież rowerowa,
  • Akcesoria i odzież do sportów: zespołowych, rakietowych, outdoorowych, indoorowych, zimowych, i wielu innych.

Zasady wstępu

Wstęp na teren targów jest bezpłatny. Stoiska oraz strat i meta maratonu zlokalizowane będą w pawilonie 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwiedzanie ekspozycji w dniach piątek i sobotę (12,13 października) możliwe w godz. 9.00-21.00. W niedzielę tereny targowe otwarte będą od 8.30 do 17.00.

Więcej informacji na stronie www.sportfair.mtp.pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Partnerem targów Poznań Sport Fair 2012 jest stowarzyszenie Polish Outdoor Group

***

Patronat medialny nad targami Poznań Sport Fair 2012 objął portal 4outdoor.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0