HomeImprezy outdoor

13 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza już w najbliższą niedzielę

Trzynastka dla poznaniaków będzie w tym roku wyjątkowo szczęśliwa. 14 października, punktualnie o godzinie 9:00 wystartuje 13 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Czy podczas maratonu padnie frekwencyjny rekord? Czy nowa trasa przyniesie szczęście maratończykom? Czy ultramaratończyk Scott Jurek zainspiruje biegaczy do kolejnych startów?

Poznań Maraton im. Macieja FrankiewiczaPoznań Maraton im. Macieja Frankiewicza

W tym roku w Poznaniu już po raz trzynasty będzie można przebiec dystans wynoszący 42,195 kilometrów. Z roku na rok poznański bieg maratoński przyciąga coraz większe tłumy – w zeszłym roku na liście startowej było prawie 5 tys. biegaczy, organizatorzy liczą, że tym razem będzie ich jeszcze więcej, ponieważ zgłoszenia wciąż napływają.

14 października Poznań będzie żył maratonem i towarzyszącymi mu wydarzeniami.

Trasa tegorocznej edycji biegu została zmodyfikowana w taki sposób, aby zawodnicy przebiegli przez niemalże całe miasto, mijając wiele charakterystycznych punktów Poznania.

Start i meta maratonu znajdować się będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Niezmienne jednak, jak podczas poprzednich edycji, wśród uczestników będzie można wypatrzyć Ryszarda Grobelnego, Prezydenta Miasta.

Najlepiej zorganizowany polski maraton, jak potwierdzają uczestnicy poprzednich edycji, to w tym roku trzydniowe święto połączone z prelekcjami utytułowanych sportowców i targami Poznań Sport Fair.

W tym roku Poznań odwiedzi Scott Jurek, ultramaratończyk i amerykański rekordzista w biegu trwającym 24 godziny. Jego wizyta to ważny element tegorocznej imprezy dla biegaczy, bowiem ten niespełna 40-letni Amerykanin z polskimi korzeniami, to znana w świecie biegaczy postać, która zainspirowała niejednego maratończyka.

Przez trzy dni będzie można zapoznać się z ofertą sportową, nie tylko dla biegaczy. Podczas Poznań Sport Fair będzie swoją ofertę zaprezentują sklepy sportowe, hurtownie artykułów sportowych, instruktorzy, dystrybutorzy marek sportowych, a także ośrodki sportu i fitness.

Wszyscy, dla których przygoda z bieganiem dopiero się rozpoczyna i nie są gotowi na start w 13 edycji poznańskiego maratonu, mogą już teraz zacząć przygotowania do półmaratonu, który odbędzie się w Poznaniu 7 kwietnia 2013.

13. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza: 14.10.2012, start godz. 9:00,

ul. Grunwaldzka na wysokości ul. Gajowej

Dodatkowe informacje: http://marathon.poznan.pl/

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0