HomeRynek outdoor

Nowa kolekcja odzieży Black Diamond powstanie we współpracy z Schoeller Textiles

Firma Black Diamond Equipment® ogłosiła, iż w swojej pierwszej kolekcji odzieży będzie współpracowała z Schoeller® Textiles. Kolekcja zostanie wprowadzona jesienią 2013 roku. Żeby podkreślić nowe partnerstwo, Black Diamond zapowiedział, iż w odzieży marki zostanie zastosowana pełna kolekcja materiałów i technologii Schoeller, które będą stanowić główny komponent produktów odzieżowych Black Diamond. 

Ponad dekadę temu pomagaliśmy firmie Schoeller Textiles wejść na rynek północnoamerykański z produktami dla alpinistów, wspinaczy oraz narciarzy backcountry – mówi Tim Bantle, dyrektor działu odzieży w Black Diamond Equipment. – Wraz z planem wprowadzenia naszej kolekcji odzieży jesienią 2013, ponownie ożywiliśmy nasze relacje i zapewnimy naszym klientom najskuteczniejsze produkty softshellowe na rynku – dodaje.

Kolekcja Black Diamond Equipment jest budowana wokół dwóch kluczowych platform materiałowych: Schoeller Textiles oraz Nanosphere ® Technology. Tkaniny Schoeller, które zdobyły zaufanie wspinaczy, narciarzy oraz innych pasjonatów sportów w górach, są zaprojektowane do dynamicznych aktywności, w których liczy się przede wszystkim wydajność.

Do zalet Nanosphere należy bardzo wysoka wytrzymałość na ścieranie oraz hydrofobowość, jest także odporny na brud i olej, w naturalny sposób sam się czyści. Odzież wykonana z tego materiału może być długo użytkowana, jest wytrzymała na częste pranie. Może być również tylko odświeżana w suszarce do ubrań. Dodatkowo, Nanosphere Technology jest zatwierdzona przez bluesign®.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Black Diamond Equipment wybrał markę Schoeller na swojego partnera przy nowej kolekcji odzieży – przyznaje Tom Weinbender, prezes Schoeller Textil USA. 

To nie koniec nowych informacji, które komunikuje Black Diamond Equipment. Wraz z wprowadzaniem kolekcji odzieży marka staje się także partnerem systemowym bluesign®.

Jak przyznaje Jeffa Nash, wiceprezes ds. inżynierii w Black Diamond Services, uczestnictwo w programie bluesign jest gwarancją, że zarówno surowce, jak i sam proces produkcji będą zoptymalizowane do wydajności zasobów. Jednocześnie zostanie zapewniona ochrona środowiska, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, jak również bezpieczeństwo końcowych konsumentów.

Zapowiadana kolekcja odzieży Black Diamond Equipment będzie skierowana do wspinaczy i alpinistów, którzy już od dziesięcioleci korzystają ze sprzętu wspinaczkowego i narciarskiego marki.

Poza produktami Schoellera, Black Diamond wykorzysta także materiały Pertex, tkaniny polarowe marki Polartec® oraz syntetyczną ocieplinę marki PrimaLoft®.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0