HomeImprezy outdoor

Już niebawem w Południowym Tyrolu odbędzie kolejny International Mountain Summit

Otoczony przez malownicze Dolomity Południowy Tyrol/Südtirol, a zwłaszcza miasto Bressanone/Brixen, w dniach od 20 do 27 października 2012 po raz kolejny stanie się miejscem spotkań międzynarodowej sławy wspinaczy, alpinistów oraz miłośników gór. International Mountain Summit (IMS), którego przewodnim tematem są góry i alpinizm w wielu odsłonach, co roku przyciąga do Południowego Tyrolu wiernych miłośników wspinaczki.

International Mountain Summit to jedna z największych imprez świata górskiego. Co roku podczas dyskusji są poruszane i analizowane mniej lub bardziej kontrowersyjne, lecz istotne, tematy. Wymiana opinii, doświadczeń i pomysłów pomiędzy entuzjastami wspinaczki i profesjonalnymi alpinistami jest inspiracją dla wszystkich związanych z tą dziedziną sportu.

Tym razem podczas imprezy będzie można spotkać światowej sławy wspinaczy i alpinistów takich jak: Gerlinde Kaltenbrunner (A), Ralf Dujmovits (DE), Josune Breziartu (ESP), Rikar Otegui (ESP), Herve i Marco Barmasse (IT), Toni Lamprecht (DE), Steve Swenson (USA), Franz Lang, Florian i Martin Riegler (IT), Nicolas i Olivier Favresse (BE), Tamara Lunger, Armin Holzer, Paul Guschelbauer, Eneko i Iker Pou (ESP), Asier Izagirre (ESP), Edurne Pasaban (ESP) oraz Reinhold Messner (IT).

Zawsze gotowi do poszukiwania ekstremalnych wrażeń, wspinacze podzielą się z publicznością swoimi ekscytującymi doświadczeniami podczas specjalnie zorganizowanych wykładów.

Skrót z zeszłorocznej edycji, będącej jednocześnie zapowiedzią tegorocznego wydarzenia, można obejrzeć poniżej:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=_QsWgckmwxY&feature=player_embedded]

Jak co roku program tegorocznego szczytu poza serią wystąpień, wykładów i dyskusji, obfituje w wiele atrakcji m.in.:

  • IMS Walk, czyli wspólna wyprawa w towarzystwie największych sław wspinaczki. Będzie to doskonała okazja do rozmowy ze znanymi himalaistami i alpinistami z całego świata oraz do poznania pięknych tras pośród Dolomitów, wpisanych w czerwcu 2009 r. na Listę Światowego Dziedzic-twa Naturalnego UNESCO. Na You Tube można obejrzeć wyprawy z ostatnich lat np. wyprawę z Reinholdem Messnerem.
  • IMS Film, festiwal, podczas którego prezentowane będą wybrane filmy zaliczane do klasyki kina oraz reportaże o tematyce górskiej, które pozwolą z bliska przyjrzeć się oraz doświadczyć fascynacji krajobrazem górskim. ASV Boulder Days, podczas których zawodowcy i amatorzy będą mogli zmierzyć się ze ścianką wspinaczkową, uczestnicząc w zawodach, programach instruktażowych i rodzinnych eventach. Jest to część Szczytu, kiedy chętni mogą sprawdzić swoje umiejętności.
  • IMS Photo Contest 2012, konkurs fotograficzny zorganizowany przez IMS. 20 października zostaną nagrodzone zostaną najlepsze z nadesłanych prac, zaś do 27 października wszystkie prace są wystawione w Bressanone.

Motto tegorocznego Szczytu to słowo „blisko” w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli “near.nahe.vicino”, które nawiązuje do bliskości człowieka z przyrodą.

Więcej informacji na stronach:

www.suedtirol.info

www.ims.bz/en

www.facebook.com/poludniowytyrol

www.facebook.com/IMS.International.Mountain.Summit

Źródło: Südtirol

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0