HomeNowości z rynku

Garmin dla biegaczy, rowerzystów, globtroterów i… grzybiarzy

Ręczne nawigacje Garmin doskonale sprawdzą się nie tylko podczas tradycyjnych aktywności outdoorowych, ale także na przykład podczas jesiennego wypadu na grzyby. Dzięki nim można dokładnie oznaczyć, gdzie rosną prawdziwki i gdzie należy szukać rydzów, a po owocnych zbiorach z łatwością znaleźć drogę powrotną do samochodu.

Niezwykle ważny dla sukcesu wycieczki na grzyby jest wybór miejsca. A gdy już znajdziemy prawdziwki, rydze czy maślaki – jeszcze ważniejsze jest, aby umieć tam wrócić podczas następnego wypadu czy nawet za rok. Taką możliwość dają nawigacje firmy Garmin, m.in. seria ręcznych urządzeń eTrex.

Garmin, seria eTrexGarmin, seria eTrex

Za pomocą nawet najprostszego modelu z serii – eTrex 10, możemy oznaczyć miejsce, w którym zostawiliśmy samochód, aby po grzybobraniu bezproblemowo do niego wrócić.

Na ekranie urządzenia widzimy również, którędy szliśmy, a w razie potrzeby mamy możliwość powrotu po swoich śladach. eTrex 10 pozwala także na zapisanie dokładnych współrzędnych najlepszych miejsc grzybobrania z odpowiednią adnotacją, np. Prawdziwki, Kurki czy Rydze. Już nie będziesz musiał zastanawiać się, gdzie było to miejsce, w którym ostatnio znalazłeś tyle maślaków – Garmin wszystko zapamięta za Ciebie.

Dla bardziej wymagających użytkowników i grzybiarzy Garmin poleca urządzenia eTrex 20 oraz eTrex 30 wyposażone w kolorowy wyświetlacz i mapy. Dzięki rozbudowanym opcjom możemy dokładniej prześledzić naszą trasę, miejsca postojów itp. Ponadto, eTrex 30 jest wyposażony w kompas oraz wysokościomierz barometryczny, który ostrzeże nas przed ewentualnymi zmianami pogody.

Również aplikacja Garmin BaseCamp będzie przydatna dla zapalonych grzybiarzy. Po powrocie z grzybobrania użytkownicy mogą przesłać dane z nawigacji do programu i tam opisać wszystkie interesujące miejsca oraz połączyć nowe informacje z danymi z poprzednich wypadów.

Garmin, eTrex 10Garmin, eTrex 10

Dzięki temu miłośnicy zbierania grzybów mogą stworzyć dokładny zapis wszystkich wypraw z zaznaczeniem występowania ulubionych rodzajów grzybów. Do takiego wirtualnego dziennika grzybobrania można również dołączyć zdjęcia czy filmy video i przyporządkować je do konkretnych miejsc na mapie.

Garmin dla kierowców, biegaczy, rowerzystów, globtroterów i… grzybiarzy!

Więcej informacji o nawigacjach ręcznych z serii eTrex i innych można znaleźć pod adresem: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145.

 Źródło: Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0