HomeImprezy outdoor

Mistrzostwa Polski w Boulderingu po raz trzeci na Krakowskim Festiwalu Górskim

Podczas 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego odbędzie się najważniejsza boulderowa impreza roku – Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Boulderingu. Już po raz trzeci do Krakowa przybędą najlepsi i najbardziej utytułowani zawodnicy z całej Polski. 

Mistrzostwa Polski na stałe wpisały się w program krakowskiego festiwalu, stając się też jednym z najważniejszych jego punktów. 

W tym roku zawodnicy wystartują na KFG już po raz trzeci. Poprzednie edycje odbyły się w latach 2010 i 2011 pokazując, że Krakowski Festiwal Górski jest doskonałym miejscem dla rozegrania wspinaczkowych „igrzysk”. Wspaniałe sportowe widowisko przyciąga za każdym razem setki widzów, którzy niezwykle żywiołowo reagują na każdy ruch zawodników. Atmosfera jest rozgrzana do czerwoności, a walka na kolejnych przechwytach rozgrywa się do ostatniego tchu.

W tym roku w scenariuszu Mistrzostw pojawią się dwie nowości. Po pierwsze, zawody będą miały formułę Open. Po drugie, zmieni się po części miejsce zmagań. 

Po części, bo finały odbędą się zgodnie z tradycją w festiwalową niedzielę (8 grudnia) na hali głównej Uniwersytetu Ekonomicznego. Natomiast eliminacje i półfinały w sobotę (7 grudnia) po raz pierwszy rozegrane zostaną w Centrum Wspinaczkowym Avatar, które całkiem niedawno udanie debiutowało w roli gospodarza Pucharu Polski w Prowadzeniu. Przypomnijmy, że w rok temu o wejście do finału boulderowcy walczyli na ścianie wspinaczkowej KS Korona Kraków.

Mistrzostwa Polski w Boulderingu na 10. Krakowskim Festiwalu Górskim będą ostatnią edycją Pucharu Polski 2012 w boulderingu.

W ubiegłym roku tytuły Mistrzów Polski odbierali Kinga Ociepka-Grzegulska (KS Korona Kraków) i Andrzej Mecherzyński-Wiktor (CW Reni Sport), a dwa lata wcześniej triumfowali Agata Modrzejewska (KW Toruń) i Aleksander Romanowski (KW Warszawa).

Arena Mistrzostw Polski na 9. KFG (fot. Adam Kokot/KFG)Arena Mistrzostw Polski na 9. KFG (fot. Adam Kokot/KFG)

Olek Romanowski (fot. Adam Kokot/KFG)Olek Romanowski (fot. Adam Kokot/KFG)

Agata Modrzejewska (fot. Adam Kokot/KFG)Agata Modrzejewska (fot. Adam Kokot/KFG)

Najlepsza w Pucharze Polski 2011 - Kinga Ociepka-Grzegulska (fot. Adam Kokot/KFG)Najlepsza w Pucharze Polski 2011 – Kinga Ociepka-Grzegulska (fot. Adam Kokot/KFG)

Organizatorem Mistrzostw Polski w Boulderingu jest Polski Związek Alpinizmu, KS Korona Kraków, CW Avatar oraz wspinanie.pl. Głównym Sponsorem Mistrzostw Polski jest firma adidas.

Nad tym, żeby wszystko przebiegało sprawnie i poprawnie czuwać będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, Maciej Oczko. 

Kto wystąpi w roli routesettera, kto w roli sędziego, kto przejmie konferansjerski mikrofon, jak będzie wyglądał szczegółowy program zawodów – te i inne ważne informacje już wkrótce.

Formularz zgłoszeniowy na zawody znajduje się na stronie: www.pza.org.pl.

Zapraszamy również na stronę 10. Krakowskiego Festiwalu Górskiego: www.kfg.pl.

Źródło: KFG

***


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0