HomeNowości z rynku

Na jazdę poza trasą The North Face Patrol 24 ABS

Jeszcze do niedawna rozwiązania techniczne oraz zasady postępowania związane z tematem bezpieczeństwa lawinowego dotyczyły jedynie oceny zagrożenia i sytuacji, w której konieczne jest już przeprowadzenie akcji ratunkowej.

Wraz z rosnącą popularnością jazdy poza trasami na nartach i snowboardzie jedną z kluczowych kwestii stało się znalezienie rozwiązania, które pozwala uniknąć zasypania przez zwały śniegu.

Jazda poza trasami na nartach i snowboardzie cieszy się coraz większą popularnością (fot. The North Face)Jazda poza trasami na nartach i snowboardzie cieszy się coraz większą popularnością (fot. The North Face)

Od kilku lat coraz więcej freeriderów korzysta z systemu ABS składającego się z dwóch poduszek schowanych w plecaku, które po pociągnięciu zawleczki błyskawicznie wypełniają się sprężonym gazem.

W ten sposób objętość osoby porwanej przez lawinę zwiększa się bez zmiany jej wagi. Zgodnie z prawami fizyki taka „większa drobina” jest wypychana na powierzchnię poruszającego się śniegu. Użycie systemu ABS jest tak naprawdę jedyną czynnością jaką może wykonać osoba porwana przez lawinę, a skuteczność jego działania została potwierdzona w 97% z 262 przebadanych przypadków. 

W tym roku The North Face, producent od dawna związany ze środowiskiem freerideowym, przy współpracy z legendą snowboardu Xavierem de Le Rue, stworzył nowy plecak Patrol 24 wyposażony w system ABS.

Połączenie nowatorskiej technologii i sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło na zaprezentowanie najbardziej zaawansowanego plecaka freerideowego na rynku.

The North Face, plecak Patrol 24 ABSThe North Face, plecak Patrol 24 ABS

The North Face Patrol 24 ABS

Rozmiary:

s/m, m/l

Waga:

2980 g

Materiał:

315D Cordura® Bombastic™, nylon balistyczny

Charakterystyka:

  • Prosty, stabilny, przetestowany przez sportowców system nośny nart i deski snowboardowej
  • Duża kieszeń na sprzęt lawinowy z listą kontrolną
  • Wewnętrzne kieszenie ułatwiające ułożenie sprzętu
  • Podwójne kieszenie na pasie biodrowym
  • Wzmocnione strefy o wysokiej odporności na ścieranie na zewnątrz plecaka

 Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0