HomeNowości z rynku

Jak zapewnić sobie komfort w czasie treningu? – propozycje Under Armour

Każdy kto trenuje w klubie fitness, siłowni lub na świeżym powietrzu przyzna, że ostatnią rzeczą jaka powinna przeszkadzać w czasie ćwiczeń jest źle dobrana odzież. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy pakowaniu torby treningowej? 

Po pierwsze czas już zapomnieć o zwykłych bawełnianych koszulkach i dresach. Nowoczesne materiały, dzięki odpowiedniej strukturze włókien, lepiej radzą sobie z transportem wilgoci z powierzchni skóry, a przy tym są dużo lżejsze niż klasyczne tkaniny.

Naprawdę intensywnie trenujących nie trzeba przekonywać, że są to bezcenne właściwości. To jednak nie koniec, gdyż dzięki najnowszym technologiom zapobiegają one także rozwojowi bakterii, co z kolei pozwala zredukować nieprzyjemny zapach. 

Kolejna sprawa to odpowiedni krój. Dopasowana koszulka, czy warstwa podstawowa nie tylko nie będą przeszkadzały w treningu, ale jeszcze lepiej poradzą sobie z potem.

Ci, którzy chcieliby poprawić swoje wyniki, powinni pójść o krok dalej. Kompresja zapewniona przez odzież pomaga w stabilizacji mięśni i sprzyja ich szybszej regeneracji, co przekłada się na większą efektywność treningu. Oczywiście wiele osób wybiera nieco luźniejszy krój, ale także w tym wypadku powinien on być zaprojektowany tak, by nie ograniczać ruchów w czasie ćwiczeń.

Under Armour, czołowy producent technicznej odzieży treningowej, zebrał te kluczowe cechy w 5 filarów sportowej wydajności produktów:

  • Transport wilgoci
  • Kontrola zapachu
  • Armour stretch (lekki, rozciągliwy materiał o właściwościach dopasowanych do warunków treningu)
  • Redukcja hałasu (brak „szelestu” materiału co pozwala na pełną koncentrację na treningu)
  • UPF (ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV) 

Przykładem produktu zaprojektowanego zgodnie z powyższymi założeniami jest koszulka UA Heatgear Full T. Wykonana została z lekkiej tkaniny HeatGear, która chłodzi i osusza skórę. Dzięki technologii Compression idealnie dopasowuje się do ciała i stabilizuje mięśnie co pomaga w szybszej ich regeneracji. Technologia Anti-odor zapobiega rozwojowi bakterii. Materiał zapewnia także ochronę przed promieniowaniem UV na poziomie 30+ UPF.

Under Armour, koszulka UA Heatgear Full TUnder Armour, koszulka UA Heatgear Full T

Dla trenujących w chłodniejszych warunkach dobrym wyborem będą legginsy EVO Coldgear Compression Ventilated. Dwuwarstwowa, szczotkowana tkanina ColdGear zapewnia szybki transport wilgoci, a jednocześnie gwarantuje utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego. Podobnie jak koszulka UA HeatGear Full T zapewnia stabliziację mięśni dzięki technologii Compression.

Under Armour, legginsy EVO Coldgear Compression VentilatedUnder Armour, legginsy EVO Coldgear Compression Ventilated

 

UA Heatgear Touch Turtleneck to z kolei przykład koszulki o kroju dopasowanym, ale nie opinającym jak w przypadku Compression. Koszulka z długim rękawem wykonana została z materiału HeatGear, który sprawdzi się w czasie intensywnego wysiłku przy wyższych temperaturach na zewnątrz, albo w klubie fitness.

Under Armour, koszulka UA Heatgear Touch TurtleneckUnder Armour, koszulka UA Heatgear Touch Turtleneck

Osoby trenujące w zmiennych warunkach potrzebują materiałów, które sprawdzą się zarówno w czasie treningu w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. UA Pefect Pant wykonane z tkaniny AllseasonGear gwarantują idealny balans pomiędzy utrzymaniem odpowiedniej temperatury a szybkim odprowadzeniem pary wodnej z powierzchni skóry. Spodnie mają dopasowany krój i lekko poszerzone nogawki, a także wewnętrzną kieszonkę, w której schować można kluczyk do szafki, czy do samochodu. 

Under Armour, spodnie UA Pefect PantUnder Armour, spodnie UA Pefect Pant

Under Amour ustalając 5 filarów sportowej wydajności swoich produktów dąży do celu jakim jest uczynienie sportowców jeszcze lepszymi. Techniczne rozwiązania docenili m.in. Michael Phelps, Lindsey Von, Georges St-Pierre, Kemba Walker, czy Barnden Jennings.

Dla nich odzież treningowa musi być jak druga skóra – po założeniu trzeba o niej zapomnieć i po prostu skupić się na osiągnięciu jak najlepszych wyników.

Więcej informacji na temat produktów znaleźć można na stronie www.ua-polska.pl

Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0