HomeRynek outdoor

Zmarł Janusz Nabrdalik

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Dzisiaj odszedł od nas Janusz Nabrdalik, wspinacz, założyciel firmy Lhotse. Janusz zmarł po klikumiesięcznej, ciężkiej chorobie.

Janusz Nabrdalik w Lądku Zdroju - 2004 rok (fot. Janusz Kurczab)Janusz Nabrdalik w Lądku Zdroju – 2004 rok (fot. Janusz Kurczab)

Wspinacz skalny, himalaista – na swoim koncie miał wspinaczki w Tatrach, Dolomitach (jego najbardziej ulubionych górach), Alpach, górach Szkocji i w Anglii. Był na dwóch ekspedycjach w Himalajach – Ganesh II i na południowej ścianie Lhotse.

Ze wspinaniem był związany 40 lat – swoją pasję łączył z pracą, tworząc uprzęże i akcesoria pod marką Lhotse. Trudno znaleźć kogoś, kto nie wspinał się w uprzężach, które Janusz produkował od końca lat 80. W ich projektowanie wkładał całe swoje doświadczenie górskie i pasję.

Zapytany o granicę wieku we wspinaniu, w wywiadzie opublikowanym w Brytanie w 1996 roku tak odpowiedział Darkowi Królowi:

Nie ma takiej. Ja nie zamierzam przestać się wspinać. Nie wyznaczam sobie jakichś celów sportowych, ale zawsze mam wiele do przewspinania i zawsze odnajduję w tym wiele radości…

Pogrążona w głębokim żalu Redakcja

***

Janusz Nabrdalik zostanie pochowany na Katolickim Cmentarzu Komunalnym w Sosnowcu, przy ul. 11 Listopada. Pogrzeb odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 14.00. Ponieważ wokół grobu jest niewiele miejsca, żona Janusza prosi, by zamiast wieńców, składać skromne wiązanki kwiatów.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Będzie nam brakowało jego. Będzie nam brakowało jego życzliwości, zawsze uśmiechniętej twarzy i pełnej poczucia humoru postawy.