HomeRynek outdoor

Wild Country wzywa do wymiany ekspresów oraz karabinków Helium

Firma Wild Country w trosce o całkowite bezpieczeństwo swoich klientów wystosowała apel o zaprzestanie użytkowania karabinków Helium oraz ekspresów Helium zbudowanych na bazie tych karabinków, pochodzących z określonych partii produkcyjnych. Zostało ustalone, że wszystkie modele objęte apelem weszły w obieg po 15 lipca 2012.

Jeśli posiadasz karabinek lub ekspres Wild Country Helium, który został zakupiony po 15 lipca 2012, prosimy o uważne przeczytanie tej informacji i postępowanie zgodnie z instrukcjami zawartymi w sekcji „Identyfikacja produktu”, które pozwolą ustalić, czy posiadany produkt pochodzi z jednej z wadliwych partii.

Uzasadnienie apelu: 

Karabinek Helium to jeden z najlżejszych pełnowymiarowych karabinków na świecie, wyprodukowany na bazie opatentowanej technologii „Cleam-Wire”, zapobiegającej

zahaczaniu się liny, pętli i kości i wykazujący dużą siłę działającą na zamek podczas otwierania karabinka. Model Helium produkowany jest w Wielkiej Brytanii od 2004 roku.

Podczas odbioru ostatniej partii, zidentyfikowano anomalie dotyczące wyników próby rozciągliwości wykonywanej na głównej osi zamka. Natychmiastowe zbadanie sprawy,

przeprowadzone wspólnie z wieloletnim partnerem produkcyjnym Wild Country, wykazało serię kwestii związanych z procesem produkcyjnym, które mogły prowadzić do problemów w wykuwaniu zatrzasku karabinka. Oznacza to, że w przypadku karabinków z wadliwych serii, zamek może nie zazębiać się prawidłowo z zatrzaskiem, co prowadzi do znacznej redukcji wytrzymałości i siły karabinka.

Tym samym, jako że firma Wild Country nie może zagwarantować zgodności modelu Helium z Europejskimi Standardami dla karabinków (EN12275), wzywa ona do natychmiastowego zaprzestania używania modelu oraz jednocześnie przepraszając za wszelkie niedogodności z tym związane, dziękuje z góry za współpracę i pomoc w lokalizacji jak największej liczby wadliwych karabinków.

IDENTYFIKACJA PRODUKTU

Wadliwy produkt to karabinek Helium posiadający jeden z niżej wymienionych kodów partii produkcyjnych:

MAG-T2, MMF-T2, MAH-T2, MAJ-T2, MAK-T2, MMG-T2, MMH-T2, MMJ-T2, MMK-T2.

Kod partii jest naniesiony laserowo na grzbiecie karabinka, zgodnie z poniższym zdjęciem:

Wadliwe produkty, kody produktów i daty sprzedaży – Apel obejmuje karabinki, które weszły w obieg po 15 lipca 2012, więc nie ma powodów do obaw, jeśli Twój karabinek został

zakupiony przed tą datą. Produkty wyprodukowane i sprzedane po tej dacie, mogły funkcjonować pod którymś z niżej wymienionych opisów i kodów produktowych:

Zwrot produktu

Ważne jest, by zwracać tylko karabinki posiadające jeden z wyżej wymienionych kodów produkcyjnych. Jeśli zidentyfikowałeś swój karabinek jako wadliwy, postępuj zgodnie zmponiższymi instrukcjami:

Ekspresy

Jeśli posiadasz ekspres, w którym jeden z karabinków zidentyfikowany został jako wadliwy, prosimy o odczepienie i zwrot jedynie tego karabinka oraz zatrzymanie pozostałej części ekspresu.

Jeśli posiadasz ekspres, w którym oba karabinki zidentyfikowane zostały jako wadliwe, prosimy o zwrot całego ekspresu. 

Jak zwrócić produkt?

Wadliwe karabinki prosimy zwracać:

  • do sklepu, w którym zostały one zakupione,
  • bezpośrednio do siedziby głównej Wild Country w Wielkiej Brytanii,
  • do krajowego dystrybutora produktów Wild Country.

Przed zwróceniem produktu, prosimy pamiętać o dołączeniu do każdego karabinka danych osobowych w postaci adresu, adresu e-mail i numeru telefonu kontaktowego, co umożliwi wysłanie produktu zastępczego. 

Koszty wysyłki – W ramach zwrotu kosztów wysyłki, każdy klient zwracający produkt otrzyma karabinek Wild Country Wild Wire.

Pod poniższym linkiem dostępne są adresy wszystkich dystrybutorów produktów Wild Country:

http://www.wildcountry.co.uk/store-locator

Adres siedziby głównej Wild Country:

Wild Country UK

Meverill Rd

Tideswell

Nr Buxton

Derbyshire

SK17 8PY

Jak wygląda procedura zwrotu?

Po otrzymaniu wadliwego karabinka, najszybciej jak to tylko możliwe odesłany zostanie nowy karabinek Helium, wyprodukowany według poprawionego procesu produkcyjnego i poddany ulepszonemu i zaawansowanemu programowi testów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:

e-mail: info@wildcountry.co.uk

nr telefonu: + 44 (0) 1298 871010

Źródła: Salewa (za wspinanie.pl)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1