HomeImprezy outdoor

Freeride Camp – polski akcent u stóp Grossglocknera

W dniach 19 – 26 stycznia 2013, w niewielkiej austriackiej miejscowości Heiligenblut odbędzie się specjalne wydarzenie dedykowane polskim fanom jazdy poza trasami – Freeride Camp.

Na wszystkich, którzy w tym terminie pojawią się u stóp majestatycznego Grossglocknera czeka całe mnóstwo atrakcji. Będą one związane nie tylko z freeridem ale i z innymi formami narciarstwa oraz aktywnym spędzaniem czasu.

Heiligenblut (fot. Tomasz Rakoczy)Heiligenblut (fot. Tomasz Rakoczy)

Heiligenblut zlokalizowane w sercu parku narodowego Taurów Wysokich to miejsce bardzo szczególne. Nad doliną, w której leży ta urokliwa miejscowość, góruje najwyższy szczyt Austrii Grossglockner mający 3798 m n.p.m., a dodatkowo ośrodek ten dwukrotnie gościł czołówkę polskich pasjonatów jazdy w dzikim terenie podczas zawodów Polish Freeride Open.

W nadchodzącym sezonie zimowym Heiligenblut postanowiło wyjść z nową propozycją do szerszego grona polskich narciarzy i snowboardzistów szukających freeride’owych wrażeń. W dniach 19 – 26 stycznia będzie miał miejsce Freeride Camp – wszyscy, którzy być może nie czują się jeszcze na siłach by startować w zawodach z czołówką będą mieli doskonałą okazję do podszkolenia swoich umiejętności.

Tereny otaczające kompleks narciarski ponad miasteczkiem oferują świetne i stosunkowo łatwo dostępne możliwości freeride’owe. By dostać się do ciekawych rejonów nie ma potrzeby pokonywania wielkich dystansów, a bliskie sąsiedztwo tras i wyciągów wzmaga poczucie bezpieczeństwa.

Porad dotyczących techniki jazdy w naturalnym terenie udzielali będą najlepsi polscy zawodnicy, na czele z Andrzejem Osuchowskim, regularnym uczestnikiem cyklu zawodów Freeride World Qualifier.

W trakcie dłuższych wycieczek skiturowych pod opieką miejscowych przewodników, będzie można także zapuścić się w bardziej oddalone obszary i poczuć czym jest prawdziwy freeride. Codzienną porcję inspiracji do jazdy zapewnią wieczory filmów narciarskich, gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze profesjonalne produkcje tego typu, zarówno pochodzące z krajów alpejskich jak i zza oceanu.

Wiedząc jak istotne w jeździe poza trasami jest bezpieczeństwo, organizatorzy przygotowali dla uczestników także serię szkoleń lawinowych. Będzie można dowiedzieć się jak planować górską zimową wycieczkę, oceniać zagrożenie lawinowe w poszczególnych miejscach, poruszać się w terenie wysokogórskim i przeprowadzać partnerskie akcje poszukiwawcze przy użyciu sprzętu lawinowego. Wszyscy chętni będą mogli także zmierzyć się ze sobą w zawodach freeride’owych wieńczących polski tydzień w Heiligenblut.

Heiligenblut (fot. Tomasz Rakoczy)Heiligenblut (fot. Tomasz Rakoczy)

Propozycja związana z jazdą poza trasami to jednak nie jedyna forma spędzania czasu jaką przygotowali austriaccy gospodarze wydarzenia. Dodatkowo będzie można sprawdzić się w bardziej klasycznych narciarskich zmaganiach na trasach slalomu, przetestować nowy sprzęt czy spróbować regionalnych karynckich przysmaków podczas wiecornego grill’a. Dzięki zaangażowaniu lokalnej szkoły narciarskiej również najmłodsi nie będą się nudzić – na miejscu działać będzie przedszkole narciarskie.

Dla wszystkich, którzy już teraz zdecydują się zarezerwować pobyt w tym terminie, Heiligenblut przygotowało specjalną ofertę – aż 50% zniżki na skipass i 20% na zakwaterowanie. Do zobaczenia u podnóża Grossglocknera!

Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę Grossglockner.pl lub profil miejscowości Heiligenblut na Facebook’u.

Marcin Gajewski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0