HomeImprezy outdoor

Miej odwagę! – zgłoś swoją wyprawę i zrealizuj podróż marzeń

Do końca stycznia 2013 roku czekamy na zgłoszenia Waszych projektów podróżniczych w ramach III edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej odwagę!”. Formularz aplikacyjny znajduje się na stronie www.miejodwage.pl.

Memoriał “Miej odwagę!” to program grantowy, który umożliwia zrealizowanie wyprawy marzeń. Młodych podróżników wspieramy bowiem finansowo i sprzętowo. Warto się zgłosić i dać sobie szansę na przeżycie wspaniałej przygody. Do poprzednich edycji Memoriału zgłoszono 240 wypraw – zwycięzca I edycji, Stefan Czerniecki pojechał do Wenezueli, a Szymon Kowalczyk właśnie realizuje swoją wyprawę do Czadu.

Stefan Czarniecki (fot. Kuba Federowicz)Stefan Czarniecki (fot. Kuba Federowicz)

Do udziału w Memoriale może zgłosić się każdy. Przy ocenie zgłoszonych wypraw będzie brany pod uwagę oryginalny, ale jednocześnie przemyślany i możliwy do zrealizowania pomysł. Zgłoszone projekty są opublikowane na stronie Memoriału www.miejodwage.pl i będą oceniane przez internautów. Głosowanie na najciekawszy projekt rozpocznie się 1 lutego 2013 roku i potrwa do końca miesiąca.

Czad (fot. Szymon Kowalczyk)Czad (fot. Szymon Kowalczyk)

O wygranej zdecydują głosy internautów, ale także Kapituła Memoriału. Główna nagroda to finansowe wsparcie dla najlepszego projektu wyprawy. Wyniki III Edycji Memoriału zostaną ogłoszone w marcu 2013 roku.

Pomysł Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej Odwagę!” zrodził się z potrzeby uczczenia pamięci wybitnego wspinacza i himalaisty oraz promowania jego sposobu na życie – pozytywnej energii, odwagi spełniania marzeń i poszukiwania nowych wyzwań.

Honorowym patronatem Memoriał im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! objęli: Polski Związek Alpinizmu, Polski Związek Kajakowy, Polski Związek Żeglarski, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, TOPR i GOPR. 

***

Piotr Morawski (ur. 27.12.1976, zm. 08.04.2009)   ̶ doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca 6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu.

Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie   ̶ nie pobitego do tej pory   ̶ rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata. www.piotrmorawski.com

 Źródło: Projekt77

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0