HomeNowości z rynku

Nowe modele Garmina dla rowerzystów: Edge 810 i 510

Garmin, globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje komputer rowerowy Edge 810/510 oraz aplikację Garmin Connect Mobile, dzięki którym rowerzyści będą mogli podczas jazdy nie tylko monitorować pozycję i najważniejsze parametry, ale również na bieżąco pobierać lub wysyłać dane online.

Garmin, Edge 810 i 510Garmin, Edge 810 i 510

Edge 810 i 510 to pierwsze urządzenia Garmin dedykowane rowerzystom, które umożliwiają pobieranie/wysyłanie bieżących informacji w czasie rzeczywistym. Doskonale łączą najbardziej popularne i doceniane funkcje wiodących na rynku urządzeń Edge 800/500 oraz zaawansowane opcje wymiany informacji udostępniane przez smartfony (Apple® oraz Android™).

Smartfony z aplikacją Garmin Connect Mobile łączą się z Edge’m via Bluetooth i umożliwiają przesyłanie/odbieranie danych online, będąc jednocześnie bezpiecznie schowane w sakwach. Nowy, przyjazny użytkownikowi interfejs w połączeniu z możliwością udostępniania na bieżąco aktualnej pozycji, dzielenia się informacjami w mediach społecznościowych i aktualnymi prognozami pogody sprawiają, że najnowsze urządzenia Garmin dla rowerzystów doskonale sprawdzą się podczas treningu, kolarstwa szosowego czy jazdy na szlaku. Edge 810 i 510 debiutują na targach CES w Las Vegas (CES South Hall 4 -35812).

Nowe urządzenia Edge, poza szerokimi możliwościami pobierania i wymiany informacji, monitorują szereg ważnych parametrów oraz zapewniają precyzję i wytrzymałość, do których rowerzyści przyzwyczaili się w Garminie – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. – Wykorzystując moduły łączności w smartfonie, umożliwiamy rowerzystom czerpanie korzyści z takich funkcji jak bieżące udostępnianie pozycji GPS online czy przesyłanie informacji na platformę internetową w czasie rzeczywistym, trzymając jednocześnie telefon bezpiecznie schowany w sakwach. Możemy polegać na Edge’u, wiedząc że dostarczy nam precyzyjnych danych w każdych warunkach.

Garmin, Edge 810 i 510Garmin, Edge 810 i 510

Edge 810 jest doskonałym rozwiązaniem dla rowerzysty, który szuka wydajnego urządzenia do monitorowania treningu i nawigacji. Nowy Edge wyróżnia się gładkim 2,6-calowym kolorowym wyświetlaczem, czasem pracy na bateriach do 17 godzin oraz udoskonalonym i uproszczonym interfejsem na ekranie dotykowym.

Model 810 jest kompatybilny z opcjonalnymi mapami ulic lub mapami topograficznymi TOPO, w tym BirdsEye Satellite Imagery, dzięki czemu bezproblemowo poprowadzi rowerzystę na szosie, w mieście czy podczas dłuższych wycieczek, gdy potrzebna jest dokładna mapa i nawigacja. Urządzenie jest wyposażone w odbiornik GPS i nawigacja nie wymaga transferu danych, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie na całym świecie.

Edge 510 został zaprojektowany z myślą o rowerzystach, stawiających na maksymalną efektywność treningu, jest również mniejszy i lżejszy (80g). 510 oferuje podobny interfejs użytkownika jak model 810, 2,2-calowy ekran dotykowy czytelny w słońcu oraz obsługę systemów GPS oraz GLONASS w celu szybszego i pewniejszego ustalania pozycji.

510 sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach, np. podczas wypraw i jazdy w gęstym lesie. Edge 510 jest wytrzymały, wodoodporny i może pracować na baterii do 20 godzin. Ekran dotykowy jest wygodny w obsłudze, również w rękawiczkach lub gdy jest wilgotno. Zobacz Edge 810 oraz 510 w akcji: www.garmin.com/edge.

Monitoruj każdy szczegół: Oba modele, Edge 810 oraz 510, precyzyjnie śledzą prędkość, dystans, czas, pozycję GPS, wysokość n.p.m., spalone kalorie, wzniesienia i opadanie terenu. Aby móc monitorować jeszcze więcej bieżących danych, urządzenia (dzięki technologii ANT+™) bezprzewodowo synchronizują się z kompatybilnymi miernikami mocy, monitorem pracy serca Garmin oraz czujnikiem prędkości/kadencji. Wbudowany wysokościomierz barometryczny dokładnie wskazuje zmiany w wysokości, określając poziom wzniesień i opadanie terenu.

Personalizacja urządzenia i profile aktywności: Nowa funkcja ustawiania profili aktywności umożliwia rowerzystom personalizację pól danych i ustawień urządzenia w zależności od rodzaju aktywności, np. trening, wyścig, kolarstwo szosowe czy górskie. Zmiana profilu jest prosta i szybka – wystarczy przesunąć ekran dotykowy, a Edge przestawi się na nowy profil i pokaże te informacje, których właśnie potrzebujesz. Gdy skończysz jazdę, urządzenie wyświetli osiągnięte dziś rekordy osobiste, takie jak najdłuższy dystans, najwyższy szczyt i wiele więcej.

Połącz się ze światem: Edge 810 i 510, sparowane ze smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile, oferują wiele dodatkowych możliwości. Smartfony mają dostęp do szeregu precyzyjnych danych z dedykowanego urządzenia, będąc jednocześnie bezpiecznie schowane w sakwach i oszczędzając baterie. Edge monitoruje wszystkie dane i przesyła je do telefonu poprzez Bluetooth®, co pozwala rowerzystom na bieżąco dzielić się szczegółami swojej jazdy z przyjaciółmi, rodziną i znajomymi z trasy.

Użytkownicy mogą od razu po skończeniu przejażdżki czy wyścigu, podzielić się tym z przyjaciółmi, dodając wszystkie szczegóły jazdy. Posty piszesz ze smartfona, a szereg szczegółowych informacji o Twojej jeździe już tam jest, dzięki Garmin Connect Mobile.

Dziel się swoją pozycją: Funkcja LiveTrack umożliwia Twoim przyjaciołom i rodzinie śledzenie Twoich wyścigów i treningów “na żywo”. Zaproś znajomych do śledzenia na bieżąco informacji na Garmin Connect – na swoich smartfonach, tabletach czy komputerach.

Po otrzymaniu zaproszenia drogą mailową i potwierdzeniu będą oni mogli zobaczyć aktualny status rowerzysty, w tym prędkość, dystans, tętno (opcjonalnie), kadencję i moc (opcjonalnie) oraz pozycję na mapie. Gdy idziesz wcześnie rano na samotną przejażdżkę, daj znać rodzinie poprzez Garmin LiveTrack. Profesjonalna drużyna kolarska Garmin-Sharp będzie korzystała z funkcji LiveTrack podczas treningów, aby kadra i trenerzy mogli je na bieżąco monitorować.

Pogoda: Pobierz aktualne warunki pogodowe, prognozy i ostrzeżenia bezpośrednio na Edge 810 lub 510 – wszystko to dzięki współpracy ze smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile. Funkcja ta jest wyjątkowo przydatna podczas dłuższych wycieczek – smartfon jest bezpiecznie schowany, a potrzebne informacje o pogodzie są łatwo dostępne w urządzeniu.

Bezprzewodowy transfer danych oraz funkcje Garmin Connect: Teraz rowerzyści, niezależnie od ich poziomu zaawansowania, mogą na bieżąco zapisywać, dzielić się i analizować każdy szczegół swojej jazdy – wszystko będąc jeszcze na trasie. Aplikacja Garmin Connect Mobile umożliwia bezprzewodowy przesył na platformę wszystkich danych z Edge 810/510, jak tylko rowerzyści zakończą jazdę.

Użytkownik może wybrać, czy dane są przesyłane automatycznie czy ręcznie. Po dodaniu treningu lub przejażdżki do Garmin Connect, są one dostępne do przeglądania dla „połączonych” z Tobą użytkowników jednej z największych społeczności sportowych w Internecie. Amatorzy jazdy na rowerze mogą również przeglądać pokonane trasy i treningi zapisane na Garmin Connect, pobierać je na smartfon i przesyłać bezpośrednio do swojego Edge’a – bezprzewodowo. Następnie po dotarciu do początku pobranej trasy, można skorzystać z funkcji Virtual Partner i ścigać się ze swoimi poprzednimi wynikami.

W zestawie z urządzeniem Edge znajdziemy dwa możliwe rodzaje mocowania: standardowy uchwyt quarter-turn oraz nowy rodzaj uchwytu z przedłużoną rączką pozwalający na wysunięcie urządzenia przed kierownicę.

Planowana dostępność Edge 510 oraz 810 w Polsce to pierwszy kwartał 2013 roku. Sugerowana cena detaliczna urządzeń – 299 € (Edge 510) oraz 449 € (Edge 810). Aplikacja Garmin Connect Mobile będzie dostępna do bezpłatnego pobrania w App Store oraz Google Play od 10 stycznia 2013 roku.

Edge 810 oraz 510 i aplikacja Garmin Connect Mobile to najnowsze rozwiązania z rosnącego segmentu fitness firmy Garmin, oferującego innowacyjne technologie i produkty dla amatorów sportu. Producent promuje aktywny i zdrowy tryb życia. Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na rowerze czy uprawiasz inne dyscypliny sportowe, urządzenia Garmin są niezbędnymi narzędziami treningowymi – zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych sportowców. Więcej informacji o funkcjach, cenach i dostępności produktów Garmin z segmentu fitness można znaleźć na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/explore/intosports.

Źródło: Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0